У Києві страйкує “Союздрук” – намагається відстояти свої кіоски

Розповсюджувачі преси вийшли до мерії з протестом проти демонтажу кіосків, повідомляє Укрінформ.

Як заявила директор агентства “Союздрук” Ганна Кулаковська, у липні за рішенням КМДА вже знесено два кіоски, на черзі – ще десять.

“Ми зібрали документи, які свідчать про незаконність рішення міської держадміністрації та будемо звертатися до Окружного адмінсуду з позовами до департаменту містобудування й архітектури та департаменту міського благоустрою КМДА”, – сказала Кулаковська.

За її словами, всю дозвільну документацію на діяльність кіосків преси отримано у встановленому законом порядку. Однак КМДА анулювала договори десяти згаданим кіоскам і це загрожує їм демонтажем. Причина – вони начебто порушують функціональне призначення.

“Так, на наших вітринах має бути не менше 75% преси, – визнала керівниця  “Союздруку”. – 92-93% нашої продукції – це суто періодика, решта – дрібна галантерея, канцелярія, яка має хоч і маленький, але попит”.

При цьому вона наголосила, що департамент міського благоустрою КМДА раніше не мав жодних зауважень із цього приводу.

Насправді причина демонтажу кіосків преси пов’язана з “бізнесовими інтересами окремих столичних чиновників”, – вважає Ганна Кулаковська.

Із цим твердженням певною мірою можна погодитися, адже всі ми бачимо, як останнім часом влада столиці зачищає Київ від МАФів – аби на їхньому місці (або зовсім поряд) звести інші.

Утім, із кіосками преси ситуація, на жаль, іще сумніша: друковані ЗМІ відступають на всіх фронтах під натиском новітніх інформаційних технологій. Процес цей об’єктивний. Це з одного боку. А з другого – чиновники не зацікавлені в розширенні інформаційного поля, незалежні газети (а отже, і пункти їх розповсюдження) їм не потрібні – цілком достатньо офіціозу.

Отак преса опинилася між молотом ринку і ковадлом влади. Чи вдасться їй уціліти й вирватися?

Фото “Українського репортера”

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × three =