Розбійники в маєтку Героя Соцпраці. Подробиці

У селі Плоскому Броварського району на Київщині жорстоко побили і пограбували поважного чоловіка – Героя Соціалістичної Праці, орденоносця, багаторічного директора Держплемзаводу «Плосківський» Петра Феодосійовича Волоху. Проте нападників не затримали.

Кореспондентка «Українського репортера» виїхала на місце, щоб з`ясувати обставини нападу на 77-річного чоловіка і його дружину, почути версії односельців щодо цієї справи.

На автобусній зупинці журналістці вдалося познайомитися з жителькою села, пенсіонеркою, яка назвалася Ніною. Вона розповіла, що, найвірогідніше, Петра Волоху пограбували і катували у зв`язку з тим, що його донька нещодавно продала великий будинок у Броварах (жінка назвала його віллою). Про це знали, і цілком можливо, що така інформація могла дійти до людей, пов`язаних із криміналом, або до тих, хто має “своїх” працівників у нотаріальних конторах чи банках.

Причетність місцевих жителів до побиття і пограбування Петра Волохи плосківчанка Ніна зовсім відкидає, хоча і зізнається, що в селі, на її думку, колишнього директора держплемзаводу не любили, адже він не розпаював землю, залишивши її у власності держави, тобто племінного заводу «Плосківський», який наразі майже банкрут. Нині у Плоскому живуть в основному люди похилого віку, які просто не здатні на такий злочин.

З усього видно, що до злочину ретельно готувалися. Сталося це 28 лютого о восьмій годині вечора. Отже, версії від односельців.

Петро Феодосійович вийшов із будинку, щоб погодувати собаку (пес у нього дуже великий і злий, але його якось знешкодили, можливо, електрошокером, а ще двір обгороджений високим парканом), у цей час до господаря дому і підійшли троє чоловіків у масках…

Люди кажуть, що у будинку Петра Волохи є сейф, в якому господар зберігає свої заощадження. Тож цілком вірогідно, що там могли бути і гроші, виручені донькою від продажу нерухомості. Проте бандити прорахувалися. В сейфі вони знайшли зовсім незначну суму. Тож грабіжники зв`язали дружину Петра Феодосійовича Лідію Євгенівну і залишили в окремій кімнаті, а господарю дісталося сповна. Його били і палили праскою, намагаючись випитати, де ж гроші.

Петро Феодосійович через деякий час втратив свідомість, і таким чином зловмисники задовольнилися тим, що було в сейфі, а ще забрали нагороди господаря і втекли. Дружина Петра Волохи якось розв’язалася і пішла до сусідки попросити, щоб та зателефонувала доньці (мобільні телефони, найімовірніше, у них також забрали).

Цю ж версію, звичайно, з низкою суттєвих подробиць, підтвердила і Плосківський сільський голова Лідія Димчук. Очільниця села розповіла, що справді Петра Феодосійовича побили і пограбували. Проте невідомо, хто це зробив. Не знають односельці і про самопочуття та місце перебування постраждалого. Дізнатися про це ніхто не може, бо Волохи живуть одноосібно, ні з ким не спілкуються, ніхто до них не ходить, і вони нікого не відвідують. Навіть коли сталася така прикрість з Петром Феодосійовичем, то його дружина відразу не сказала про це сусідці, а лише попросила дати можливість подзвонити доньці. Все стало відомо лише згодом.

Лідія Димчук відкидає версію про те, що Петра Волоху пограбували місцеві, проте впевнена, що вчинили напад на колишнього очільника держплемзаводу “Плосківський” з чиєїсь подачі. Грабіжники добре знали, куди і до кого вони йдуть. Напередодні злочину люди бачили, як до вулиці, на якій мешкає родина Волох, під`їхало авто з ознаками таксі, тобто з шахматкою зверху, і зупинилося у затишному місці, де або закохані стоять, або відпочивають плосківчани з пивом чи міцнішими напоями. Найімовірніше, що на ньому і приїхали злочинці. Щоб не впадати в око сусідам Петра Волохи, добиралися до його оселі пішки…

Сільський голова розповідає, що з того часу вона цікавилася тим, як почуваються Петро Феодосійович і його дружина. Цікавилися цим і представники місцевих ЗМІ. Очільниця села навіть попросила співробітницю показати журналістам, де живуть Волохи. Однак до них із двору ніхто не вийшов.

Не захотіла спілкуватися з представниками преси і сусідка Петра Волохи, з будинку якої дружина телефонувала доньці. Останнім часом про те, удома господарі чи ні, сусіди здогадуються лише по світлу, яке горить у будинку ввечері, а ще інколи бачать, як ходить по двору Лідія Євгенівна. Петра Феодосійовича останнім часом ніхто ніде не зустрічав. Проте плосківчани думають, що якби щось із ним трапилося, то село б про це дізналося. А так вважають, що просто люди налякані, ніяк не можуть оговтатися. Навіть не беруть слухавку, коли їм дзвонять на стаціонарний телефон.

Взагалі останнім часом, розповідає сільський голова, злочини в селі почастішали. Уже після побиття і пограбування Петра Феодосійовича Волохи, на початку березня, зловмисники підпалили тюки з сіном жителя Плоского, депутата сільради, який користується авторитетом в односельців, Миколи Жмурка. Можливо, це пов`язано з тим, що пропонують Плоске об`єднати в одну територіальну громаду із селом Велика Димерка, а в селі цього не хочуть, і багато депутатів сільської ради – теж…

Місцевий мешканець, пенсіонер Микола (на жаль, люди бояться називати свої прізвища) вважає, що і побиття з пограбуванням Петра Волохи – це також справа рук великодимерців. Адже, як би там не було, попри всі образи на колишнього директора Держплемзаводу, люди все ж таки інколи дослухаються до його думки, а Петро Феодосійович також не є прихильником об`єднання в одну територіальну громаду із Великою Димеркою.

І взагалі плосківчани вважають, що в їхньому селі почастішали випадки серйозних злочинів якраз після того, як жителів Плоского почали активно «запрошувати» до Великої Димерки. Адже раніше хоч і траплялися дрібні правопорушення, та до підпалів, грабунків і катувань все ж таки не доходило.

Алла ТОПЧІЙ

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twenty − two =