Заступника міністра оборони, якого підозрюють у корупції, відправили під домашній арешт

Солом’янський райсуд Києва обрав запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на 2 місяці без права залишати домівку (в Житомирі) заступнику міністра оборони генерал-лейтенанту Ігорю Павловському, якого підозрюють у причетності до корупційної схеми закупівлі палива для армії, через яку з бюджету вкрали 149 млн грн. Прокуратура вимагала для нього арешт на 60 діб або заставу в розмірі 75 млн грн.

Засідання суду переривали, щоб лікарі змогли поміряти тиск у підозрюваного. Мабуть, через стрес проблеми зі здоров’ям завжди турбують всіх, хто опинився на лаві підсудних.

Аби взяти генерал-лейтенанта на поруки, до суду прийшов заступник секретаря РНБО Олег Гладковський. За його словами, той раніше добре себе зарекомендував як фахівець у сфері оборонки і має неябиякий бойовий досвід у зоні АТО. Взяти підозрюваного на поруки під час судового засідання зголосився і голова ветеранів миротворчих місій в Дніпрі Володимир Сидоренко, членом якої є Павловський.

Як у держави вкрали 149 млн грн

Нагадаємо, вчора, 11 жовтня, детективи НАБУ затримали заступника міністра оборони України Ігоря Павловського та директора департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів міністерства Володимира Гулевича.

Пізніше підозру оголосили начальнику відділу організації поставок паливно-мастильних матеріалів управління поставок матеріальних ресурсів Департаменту держзакупівель Борису Малишу й старшому інспектору відділу аудиту в сфері державних закупівель і моніторингу цін Департаменту внутрішнього аудиту та фінконтролю Міноборони Володимиру Шемовнєву.

Як повідомляє НАБУ, в квітні 2016 року паливі тендери Міноборони на 1 млрд грн виграла компанія “Трейд Коммодіті”. У червні-серпні 2016 року за відсутності будь-яких правових підстав замовник (Міністерство оборони) та постачальник уклали низку додаткових угод, за якими ціна палива зросла на 16%. З урахуванням цього комерційному підприємству додатково перерахували з бюджету 149 млн 339 тис. грн.

Сам Павловський під час виступу в суді заперечив свою провину і заявив, що незважаючи на підвищення цін Міноборони закуповувало пальне за найнижчими цінами. За його словами, в квітні постачальнику повернули певний обсяг неякісного палива і наклали штрафні санкції.

Нардеп Сергій Лещенко стверджує, що компанія “Трейд Коммодіті” пов”язана з Андрієм Адамовським – бізнес-партнером народного депутата від “БПП” Олександра Грановського, який близький до Президента Порошенка. Водночас сам Грановський заперечує свою причетність до “Трейд Коммодіті”. Повідомляється, що підозрювані керівники ТОВ “Трейд Коммодіті” втекли.

Клієнтами “Трейд Коммодіті” ледь на стало МВС

Сьогодні ж стало відомо, що спритники з “Трейд Коммодіті” ледь не продали палива і Міністерству внутрішніх справ. У вересні 2017 року відомство оголосило тендер на закупівлю бензинів А-92, А-95 і дизельного палива на сум 380 млн грн.

“За результатами аукціону в електронній системі Prozorro найнижчу ціну для всіх марок бензинів і дизельного палива запропонувало ТОВ “Трейд Коммодіті… Цей учасник подав документи до процедури закупівлі за схемою, раніше апробованою і впровадженою у кількох державних замовників.

Суть її полягає в зниженні під час електронного аукціону ціни на бензини (дизпаливо) до неадекватного рівня, навіть значно нижчого за ринкові ціни, що не можуть собі дозволити інші учасники тендеру на кшталт відомих мережевих постачальників ОККО чи WOG.

Після укладання договору про закупівлю представники ТОВ дуже швидко (подекуди неодноразово) зверталися до замовника з вимогою про підвищення ціни на поставлені нафтопродукти. Така вимога була обумовлена тим, що діюча за договором ціна є нижчою за ринкову.

Усвідомлюючи всі ризики такої ситуації, а також те, що подані ТОВ документи у складі тендерної пропозиції істотно не відповідали вимогам тендерної документації згідно із законодавством, Національна поліція під час проведення процедури закупівлі відхилила пропозицію ТОВ “Трейд Коммодіті” за всіма лотами. Внаслідок принципової позиції Нацполіції не допущено витрати 380 мільйонів гривень з бюджету”, – написав у Фейсбуку речник МВС Артем Шевченко.

Відомо, що крім тендерів Міністерства оборони, “Трейд Коммодіті” неодноразово отримувала контракти на поставки палива “Укрзалізниці”, “Енергоатому”, “Центренерго”, а також Маріупольському, Бердянському та Білгород-Дністровському морським портам.

За крадіжки в армії Порошенко погрожує “відрубати руки”

Сьогодні схвально відгукнувся про свого підлеглого, якого підозрюють у махінаціях, і міністр оборони Степан Полторак. Щоправда, не в залі суду. За його словами, Павловський професійно виконував свої обов’язки з першого дня агресії. Зокрема, був керівником сектору “М” під час активних бойових дій в Маріуполі. Полторак заявив, що назвати Павловського злочинцем можна буде лише після відповідного вироку суду.

Порошенко і Полторак

Коментуючи гучну справу про корупцію в Міноборони, Президент України Петро Порошенко заявив: “Нікому не дозволю красти в армії. Тим, хто буде красти в армії, – руки повідрубаю. Оце позиція президента… Армія є предметом моєї персональної турботи. Армія є одним із наших очевидних досягнень за три роки… Я вітаю, коли будь-яка підозра щодо корупції передається у правоохоронні органи…

Замість того, щоб бігати по телевізійному екрану, робити політиканство, – єдине, чого я чекаю від будь-кого, хто володіє інформацією про корупцію, негайної передачі до правоохоронних органів, включно з НАБУ… Я наголошую на тому, щоб розслідування провели у найкоротші терміни, представили суспільству й передали до суду. Будь-яке затягування, коли справи ведуться 3-4 роки, є абсолютно неприйнятним. Це руйнує логіку боротьби з корупцією. Тому я дуже сподіваюся, що в найкоротші терміни суспільство отримає повноцінну інформацію, що трапилося і як трапилося”.

Фото Олег Твердь

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *