Поблизу Ічні лунають поодинокі вибухи

Про це повідомляє «Український репортер» із посиланням на ДСНС.

«Станом на 7 годину 10 жовтня на території військового складу спостерігаються поодинокі випадки детонації боєприпасів. Загиблих та травмованих унаслідок надзвичайної ситуації не зафіксовано. В районі надзвичайної ситуації залучено сили і засоби загальною чисельністю понад 1 тис. осіб та 212 одиниць техніки», – доповідає рятувальна служба.

«На місці події в цілодобовому режимі продовжує працювати оперативний штаб Збройних Сил України з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Ситуація контрольована. Також, додатково до вже наявної спеціальної інженерної та пожежної техніки, заплановано прибуття ще трьох пожежних танків», – інформує Міноборони

За наказом начальника Генерального штабу генерала армії Віктора Муженка посилено охорону складів боєприпасів на всій території України. У Чернігівській області та вздовж державного кордону тривають обмежувальні заходи.

Тим часом Петро Порошенко, заслухавши доповідь силовиків, зазначив: ситуація, коли «одночасно маємо підриви трьох складів, а за 20 хвилин після того одночасно підриваються ще шість складів», на яких зберігалася не стрілецька зброя чи розкомплектовані боєприпаси, а саме реактивні системи залпового вогню, потребує ретельного розслідування.

Фото president.gov.ua

«Враховуючи близькість до російського кордону, не випадково, що основною версією СБУ, Військової прокуратури є диверсія», – цитує президента його офіційний сайт.

Голова держави сказав: «Я не хочу намагатися влаштувати покарання заради піару. Розумію, що нам у спадок з радянських часів дісталася велика кількість боєприпасів, і добре, що вони збереглися. Добре, що оборонні міністри і комерсанти 90-х і «нульових» не встигли їх розпродати. Але на сьогоднішній день ми, на жаль, ще не маємо жодного сучасного складу, який би повністю відповідав би стандартам НАТО».

Петро Порошенко наполягає, аби було перевірено всіх, хто забезпечував охорону частини в ніч, коли сталися вибухи: «Щоб ми повністю і ретельно вивчили цей досвід, аби не допустити повторення атаки диверсійно-розвідувальних груп противника».

Фото facebook.com/GeneralStaff.ua

Serge

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × one =