Монетизація субсидій. Завтра українцям почнуть виплачувати живі гроші

З 2 листопада в Україні починається виплата монетизованих субсидій. Гроші отримають родини, які заощаджували в минулому опалювальному сезоні за рахунок скорочення споживання електроенергії та газу, повідомив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко.

Чиновник заявляє, що це пілотний проект “на шляху до повної монетизації субсидій”.

До 15 листопада усі 1,7 млн родин, які включені у відповідні списки на виплату, отримають на руки “живі” гроші. На це в державному бюджеті передбачено 1,2 млрд грн.

“Переконаний, що жодних затримок у виплатах не буде! Всі отримають належні виплати вчасно і в повному обсязі!” – написав віце-прем’єр у соцмережі.

Монетизація стосується мешканців приватних будинків і квартир з автономним опаленням.

Домогосподарствам, які заощаджували і в попередньому опалювальному сезоні використали менше газу, що покривається субсидією, цієї осені виплатять до 700 грн компенсації.

Нагадаємо, нещодавно Кабінет Міністрів вніс зміни у програму житлових субсидій, змінивши період доходів громадян для розрахунку субсидій та соціальні нормативи на газ. Відповідне рішення ухвалено на засіданні уряду.

На новий опалювальний сезон 2017-2018 роки – з 1 жовтня 2017 року – при розрахунку розміру субсидії будуть враховані доходи громадян за I і II квартали 2017 року, а на неопалювальний період – з 1 травня 2018 року – за III і IV квартали 2017 року.

Крім того, з 1 жовтня 2017 року встановлено нові соціальні нормативи на газ: на газову плиту (приготування їжі) – 3,3 куб. м на особу; на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) – 5,4 куб. м на особу; на газову плиту і водонагрівач – 10,5 куб. м на особу.

Для 7,5 мільйона родин, які отримували субсидію в минулому опалювальному сезоні, її перепризначать автоматично: не потрібно ніяких нових звернень чи нових документів. Управління соцзахисту все здійснить самостійно в автоматичному режимі.

А з 1 травня 2017 року житлова субсидія не призначається при наявності у споживача двомісячної заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Українці працездатного віку, які не мають роботи, зможуть отримати субсидію розміром не більше двох прожиткових мінімумів – 3248 грн. Нові правила стосуються лише працездатних осіб. Тим, хто насправді перебуває у складних життєвих обставинах, можуть встановити державну допомогу з урахуванням одного – 1624 грн, а не двох прожиткових мінімумів.

Нагадаємо, субсидія призначається, якщо витрати сім’ї на комунальні платежі перевищують 15%. Субсидіями покривають період з 15 жовтня по 15 квітня.

Як отримати субсидії на орендоване житло, можна почитати тут.

Більше про монетизацію субсидій можна почитати тут

Rost

Журналіст “Українського репортера”

1 коментар до “Монетизація субсидій. Завтра українцям почнуть виплачувати живі гроші

  • 22.01.2018 о 12:46
    Permalink

    Під цю програму ще влітку 17-го зобов’язали отримати соціальну картку ощадбанку. Банк вже нараховує борг за її обслуговування. Закінчується січень 2018-го.Обіцяних коштів за економію у Покровському районі Дніпропетровщини ще ніхто не бачив. Так це була програма чи “схема”?

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 4 =