ВР звільнила Єгора Соболєва з посади голови антикорупційного комітету

За відставку Соболєва проголосували 256 нардепів: 108 від “Блоку Петра Порошенка”, 65 – від “Народного фронту”, 32 – від “Опозиційного блоку”, 15 – від “Радикальної партії”, 17 – від “Відродження” та 13 – від “Волі народу”.

“У Комітеті Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції лише на сьомій сесії Верховної Ради України VIII скликання понад три поспіль засідання не відбулися, зокрема 3, 8, 15 та 22 листопада 2017 р. через порушення Регламенту ВРУ та Закону України “Про комітети Верховної Ради України” головуючим на засіданнях Є. Соболєвим, який обіймає посаду голови цього комітету.

Мають місце інші численні порушення Є. Соболєвим обов’язків голови комітету.

Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції 6 грудня 2017 р. на своєму засіданні визнав незадовільною роботу Є. Соболєва на посаді голови Комітету та рекомендував ініціювати перед Верховною Радою України процедуру його відкликання із займаної посади”, – йдеться у пояснювальній записці до постанови про його звільнення.

Голова фракції “БПП” Артур Герасимов заявив, що за Соболєва Антикорупційний комітет працював “неефективно”. Деякі нардепи заявили, що замість своїх функціональних обов’язків Соболєв займався “польовою роботою” як активіст і зганьбився співпрацею з Міхеілом Саакашвілі.

“Коаліція Порошенка та екс-регіоналів в парламенті зробила свій крок до знищення антикорупційних органів в країні. Після звільнення Єгора Соболєва наступними будуть – ручний голова комітету, контрольований аудитор НАБУ і брудна корупційна лапа на цей орган. Слово за українцями. Впевнений, що нам є  що сказати цим захланним хлопцям.

P.S. Не розумію, чому ця неофіційна коаліція так встидливо далі ховається. Давно пора під вінець. Всі і так бачать ваші позашлюбні ігрища”, – так прокоментував звільнення Соболєва лідер партії “Об’єднання “Самопоміч” Андрій Садовий.

Єгор Соболєв став ініціатором і співавтором ключових антикорупційних законопроектів, завдяки яким:

  • відкрито Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, в якому за прізвищем можна знайти інформацію про всіх власників нерухомості та землі, а за допомогою Публічної Кадастрової карти України побачити, де ця власність розташована;
  • відкрито реєстр МВС щодо власників авто;
  • посадовці мають декларувати не лише офіційно зареєстроване на них майно, а й все, що записано на їхніх родичів.
Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *