П’ять пальців росіян. На українському кордоні запрацювала нова система контролю

У пунктах пропуску на державному кордоні у повному обсязі запрацювала система фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства.

Як повідомляє Урядовий веб-портал, цю систему біометричного контролю розгорнула Державна прикордонна служба України на виконання Указу Президента України від 30 серпня 2017 року, що є однією з підсистем відомчої автоматизованої системи прикордонного контролю.

Запуск системи фіксації біометричних даних – це ще один крок щодо покращення безпекової складової при перетинанні кордону та вдосконалення системи прикордонного контролю. Адже головна її мета – забезпечення національної безпеки країни, посилення контролю за в’їздом та виїздом з України іноземців та осіб без громадянства, додержанням ними правил перебування на території нашої держави.

Співробітники Держприкордонслужби фіксують відбитки 5 пальців правої руки. Обов’язкову фіксацію біометричних даних застосовують у відповідності до визначеного МЗС переліку 70 країн, у тому числі Російської Федерації, які віднесено до категорії ризику. Решта іноземців – за результатами аналізу та оцінки ризиків.

При повторному перетині особою кордону здійснюватиметься процес ідентифікації особи. При цьому інспектор бачитиме, чи здавала людина свої біометричні дані, і здійснюватиме їхню перевірку. У разі неспівпадіння даних особу  направлятимуть на додатковий контроль для з’ясування обставин.

Відповідно до вимог Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» визначено категорії іноземців та осіб без громадянства, які звільняються від фіксації біометричних даних. Це, насамперед, глави держав і урядів зарубіжних країн, члени парламентських та урядових делегацій, особи віком до 18 років, круїзні туристи, члени екіпажів транспортних засобів, дипломатичний персонал, посадові особи міжнародних організацій.

Варто зазначити, що під час паспортного контролю інспектори Держприкордонслужби здійснюють перевірку паспортних документів іноземців, у тому числі за базами Інтерполу. Далі відбувається зчитування інформації (відбитки пальців) за допомогою рідерів, яка надходить до підсистеми обробки біометричних даних відомства. Крім того, через міжвідомчу інформаційно-телекомунікаційну систему «Аркан» вона надходить до Національної системи біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби.

Для створення цієї системи було технічно дообладнано 157 пунктів пропуску та 3 КПВВ на адмінмежі з ТОТ АР Крим. Для цього Держприкордонслужбі було виділено 300 мільйонів гривень. Зокрема, обладнано понад 1200 робочих місць та доукомплектовано більше 400 автоматизованих робочих місць сканерами відбитків пальців, розгорнуто більше 320 нових робочих місць на І-й та ІІ-й лініях контролю, а також понад 420 в залізничних пунктах пропуску, модернізовано сховище зберігання біометричних даних.

Загалом уже сьогодні  за системою фіксації біометричних даних іноземців та осіб без громадянства прикордонники оформили понад 2700 осіб, близько 500 із них – громадяни Росії.

Like

Леонід Фросевич

Головний редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *