Надії Савченко продовжили арешт до 13 липня

Сьогодні, 15 травня, Шевченківський районний суді Києва на своєму засіданні  продовжив на 60 днів – до 13 липня – арешт без права застави народного депутата Надії Савченко. Таким чином суддя Павло Слободянюк задовольнив клопотання прокуратури, яка заявляла, що слідство щодо Савченко не завершене, а сама нардеп може тиснути на свідків, впливати на хід розслідування чи взагалі втекти.

Надію Савченко завели в судову залу о 10:22. На судовий розгляд також завітали родичі Надії Савченко і народний депутат від “Радикальної партії Олега Ляшка”, екс-командир батальйону “Айдар” Сергій Мельничук, який заявив, що готовий взяти Надію Савченко на поруки. Під час судового засідання виявилось, що крім Мельничука, взяти Савченко на поруки готові ще 10 людей.

Разом із Савченко перебувають її адвокати – Юлія Ткач (державний) і Олександр Шадрін (приватний).

У чому звинувачують Савченко?

Героя України Надію Савченко звинувачують у тому, що вона “готувала теракти з метою повалення конституційного ладу і захоплення державної влади в Україні”.

22 березня Верховна Рада підтримала подання Генеральної прокуратури про притягнення Савченко до кримінальної відповідальності, затримання та арешт. Генпрокурору Юрію Луценку вдалося переконати народних депутатів, що Савченко входила до групи заколотників, які планували з мінометів і гранатометів обстріляти будівлі в урядовому кварталі, одночасно влаштувати вибухи у сесійній залі Верховної Ради, розстріляти політиків, які будуть у парламенті, захопивши таким чином владу.

Генпрокуратура та СБУ показали в парламенті відеоматеріали, де Савченко обговорює підготовку терористичного акту в стінах Верховної Ради.

Савченко звинувачують за ч.1 ст.109, ч.1 ст.14, ч.2 ст.28, ч.1 ст.109, ч.1.ст.14, ч.2 ст.28, ст.112, ч.1 ст.14, ч.3 ст.258, ч.1 ст.258-3 та ч.2 ст.28,ч.1 ст.263 Кримінального кодексу України.

Тобто Надію Савченко підозрюють у “діях, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади” (ст. 109 ККУ), “Готуванні до злочину” (ст.14 ККУ), “Вчиненні злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією” (ст. 28 ККУ), “Посяганні на державного чи громадського діяча” (ст. 112 ККУ), “Терористичному акті” (ст. 358 ККУ) і “Незаконному поводженні зі зброєю” (ст. 263). Якщо провину Савченко доведуть, їй загрожує від 15 років тюрми до довічного ув’язнення з конфіскацією майна.

23 березня обрав для неї запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 59 діб без права внесення застави. Савченко перебуватиме під вартою до 20 травня.

7 квітня Савченко, яка у СІЗО оголосила голодування, пройшла процедуру судово-психологічної експертизи з використанням поліграфа.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *