Тука назвав Жебрівського “політичним страусом” за небажання визнавати екологічні проблеми на Донбасі

Набирає обертів конфлікт між заступником міністра з питань тимчасово окупованих територій Георгієм Тукою і головою Донецької військово-цивільної адміністрації Павлом Жебрівським.

30 червня Тука заявив, що через екологічну ситуацію на Донбасі люди не зможуть там жити впродовж 10 років, тому необхідно поступово переселяти звідти місцевих мешканців. Справа в тому, що на Донбасі зростає рівень радіації у природних водах через затоплення шахт і підняття зараженої води.

“Мова йде взагалі не про порятунок Донбасу. На цьому хрест. Мова іде про поступове звільнення цього регіону від людей, бо люди там існувати не зможуть протягом 10 років”. Так само, як будемо потерпати ми, точно так само буде потерпати й Московія. Це наша спільна біда. Не вдасться стіночкою відгородитися”, – заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій в ефірі “5 каналу”.

Жебрівський доволі жорстко розкритикував таку ініціативу Туки.

“Журналісти питають, як би я прокоментував заяви Георгія Туки щодо екологічного лиха на Донбасі та необхідності відселення людей. Відповів так: іноді краще мовчати, аніж говорити.

Міністр екології Остап Семерак, який сьогодні відкривав разом з нами екологічний сквер у Бахмуті, спеціально привіз із собою дозиметр. І особисто перевірив: радіаційний фон у нормі. Такі заяви, які робить Тука, – це шкода у першу чергу для економіки цілого регіону. Інвестори й замовники і без того – м’яко скажу – обережні, і такі заяви не сприяють їхній впевненості.

Чи є на Донеччині й Луганщині екологічні проблеми? Безумовно, є. Чи затоплюють терористи українські шахти на окупованій ними території? Так. Чи небезпечно це для регіону? Так, ризики є. І якщо Георгій Тука у такий спосіб хотів привернути увагу міжнародної спільноти до цього питання, хай би конкретизував, що саме мав на увазі”, – написав у Фейсбуку голова Донецької військово-цивільної адміністрації.

Сьогодні Тука продовжив із Жебрівським полеміку в Фейсбуку: “Питання екології регіону – надзвичайно складне. Робити вигляд, начебто нічого не відбувається – “політичний страусизм”! Замість того, щоб вирішувати на сучасному рівні питання водоочистки (наприклад, для Маріуполя), значно простіше видати коментар “краще іноді мовчати”. Тільки від замовчування проблема не вирішиться.

А що, зі сміттєзвалищами у нас теж “сенсація”? До трагедії на Львівщині ніхто не знав про існування цієї проблеми? Хтось вірить в те, що, якби не загибель людей, то ще й досі б сміття возили у Грибовичі?

Шановні “політичні страуси”! Про проблеми переробки сміття я особисто знав ще з початку 90-х. Про нерентабельність шахт і необхідність їхнього закриття – з середини 80-х. І ви всі теж про це чудово знали. І знаєте! То виймайте голови з піску!..”

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 × one =