США виділять Україні 500 мільйонів доларів на летальну зброю – Порошенко

Сенат США схвалив проект “Закону про бюджет США на потреби національної оборони на 2018 рік” (NDAA), який передбачає виділення $500 млн на підтримку безпеки та оборони України. Також документ санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру. Про це Президент України Петро Порошенко, який перебуває з візитом у США, повідомив на своїй сторінці у Фейсбуку.

“Вперше на законодавчому рівні пропонується надати Україні такі оборонні засоби: радіолокаційні засоби протиповітряної оборони та спостереження за надводною ситуацією; військово-морські протимінні засоби; кораблі прибережної дії та берегової охорони”, – написав Президент.

До проекту закону також включені положення, що дозволяють використовувати кошти оборонного бюджету США на потреби реабілітації в американських медичних установах поранених українських військовослужбовців, а також на посилення спроможності повітряних і військово-морських сил України.

“На жаль, питання про забезпечення України новими оборонними озброєннями спричинило гарячі дискусії в США на основі кількох міфів. Перший – що американська зброя змусить Росію відправити свою зброю на Донбас. Але Росія ніколи не припиняла цього робити. Другий – що американська зброя не вирішить ситуації в цілому. Але це точно допоможе вирішити ситуацію разом із санкціями та дипломатичним тиском. І третій – що постачання американської зброї посилить напругу. Але це підвищить вартість російської агресії. Перед обличчям такого сильного стримування Москва могла б двічі подумати, перш ніж дозволити новий наступ”, – прокоментував рішення Сенату Петро Порошенко під час виступу у Військовій академії США “Вест-Пойнт”.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

three × 3 =