Рада підтримала реформу житлово-комунальної сфери

Верховна Рада у повторному другому читанні підтримала проект закону №1581-д “Про житлово-комунальні послуги”. Перед голосуванням народні депутати розглянули кілька сотень поправок до законопроекту, який знаходиться у ВР з грудня 2015 року.

Закон “Про житлово-комунальні послуги” розмежовує обов’язки і права споживачів і надавачів послуг, заявив, виступаючи у Верховній Раді, віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.

“Це перший крок до можливості мешканців багатоповерхового сектору впливати на надання якісних послуг по справедливій ціні. Прийнятий закон у комплексі із 417 Законом “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” спрямований на зміцнення в Україні інституту “ефективного власника”, – сказав Зубко.

Документ передбачає право споживача на зменшення розміру плати за ЖКП у разі їхнього ненадання, надання в неповному обсязі або зниження їхньої якості. Згідно із законопроектом, споживач має право не оплачувати вартість комунальних послуг (крім теплової енергії), якщо ними не користується у період тимчасової відсутності понад 30 календарних днів.

“Ми підготували усі підзаконні акти, які дають можливість проводити конкурс, заключати типовий договір, управляти майном. Законопроектом встановлюється порядок укладення споживачами договорів на отримання всього комплексу ЖКП — на послугу управління, водопостачання, поводження з відходами, газ, електрику. Наступний крок — напрацювання додаткових інструментів, які дадуть можливість більше контролювати постачальників послуг”, — повідомив профільний міністр.

Закон “Про житлово-комунальні послуги” є четвертим ключовим законом у реформі енергоефективності. Раніше були прийняті закони “Про енергоефективність будівель”, “Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання” і “Про Фонд енергоефективності”.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

one + 14 =