Гостомель: депутатку Черінську позбавили мандата (+відео)

В Гостомелі – гучна подія. Наталію Черінську, депутатку селищної ради, керівника місцевого культурно-оздоровчого комплексу, ведучу програми на ЮТУБ «Говорить Гостомель», яка є наближеною персоною до мера Юрія Прилипка, позбавили депутатських повноважень.

Сталося це 24 травня, на сесії Гостомельської селищної ради. У складі ради – 27 депутатів. Деякі обранці на сьогоднішнє засідання не прийшли. Наприклад, Сергій Чемерис, якого обвинувачують у хабарництві (сьогодні є підсудним). Отож за позбавлення Черінської мандата проголосувало 14 осіб, проти – не було. Утрималося – шестеро, серед яких зокрема селищний голова Юрій Прилипко, його донька Надія Дудник, секретар ради Олена Кислиця.

Напередодні з’явилася інформація, що промерська більшість не готова «пожертвувати» мандатом Черінської за принципом «своїх не здають». Черінська в команді мера Прилипка – одна із ключових фігур, які знають певні стежки-доріжки до вирішення різних питань і до порад яких він прислуховується. Можливо, меру нашіптували на вушко: якщо «здати» Черінську, то є великий ризик, що панівна бізнесово-політична група в селищній рада почне розпадатися прямо на очах. Адже бояться. Налякані й перелякані. Ось депутата Чемериса судять, який опікувався благоустроєм, зрештою і сам мер Прилипко – на лаві підсудних (в Бородянському суді триває затяжний судовий процес щодо обвинувачення Прилипка у шахрайстві). Зрештою, ще невідомо, коли і по кому вдарить рикошетом кримінальний вирок щодо Черінської.

З вироку суду відомо, як поставлено справу в Гостомелі з «прийняттям потрібних рішень»:

«…Черінська повідомила підприємцю (у якого вимагала хабар), що члени виконкому селищної ради, а тим більше селищний голова Юрій Прилипко, який підписує рішення, нікому нічого просто так не роблять».

Не є секретом, що в Гостомелі люди давно обурюються стилем і методами роботи Юрія Прилипка та його команди. Але що вдіють? Адже обласна влада і вухом не веде, щоб незаангажовано проаналізувати та вивчити гостомельське питання, перш за все тривале блокування перших місцевих виборів в Гостомельській територіальній громаді. Цю громаду було створено вже давно, її спочатку ставили у приклад, вона є потужною, фінансово спроможною. А потім усе зійшло на пси – громада увійшла у ступор, регіонали тут правлять бал, місцевий феодалізм розквітає усіма барвами. ЦВК затято й уперто не призначає перших місцевих виборів.

Скільки разів приїздив до Гостомеля за ці роки керівник КОДА Олександр Горган? Нуль! А чи була тут голова облради Ганна Старикова? Ні. Не кажу за урядовців з Кабміну Володимира Гройсмана. Цілковита сплячка. Гробова тиша. Як на цвинтарі. Щоправда чутно фанфари про «переможну ходу» децентралізації в регіонах України.

Зате різна шушваль, пройдисвіти різного гатунку добре знають дорогу до Гостомеля. Кого тут тільки не бачимо! «Фахівців» із самоврядування, «професорів» із розвитку, «знавців» з формування бюджету і т. д. і т.п. Тут створюють свої партійні осередки різні сусіди-зайди в папахах із корумпованих партійок. Злітаються як мухи на мед. Рай! Розкопуй свою «золоту жилу»! Умій «ділитися»… Вихваляй на всі лади «вельмишановного Юрія Прилипка», як це робила Наталія Черінська.

Її все ж «здали»… Мабуть, щось зламалося в механізмі кругової поруки.

У чому полягає кримінал цієї «козирної дами»?

16 квітня цього року вироку Ірпінський міський суд визнав секретаря комісії з питань планування бюджету, фінансів, цін та соціально-економічного і культурного розвитку Гостомельської селищної ради Наталію Черінську винною і засудив за хабарництво до штрафу на суму 25 500 гривень.

Гуманний вирок пояснюють тим, що обвинувачена пішла на співпрацю зі слідством, визнавши вину, а також пом’якшувальні обставини.

Торік від одного із підприємців Черінська отримала гроші, а також автомобіль «Фольксваген Шаран», 2002 року випуску. Цю машину спеціально на її замовлення пригнали з Польщі. Вартість авто по курсу гривні до польського злотого – 99 300 тисяч грн.

Підприємець хотів поставити в Гостомелі два стаціонарні павільйони для продажу хліба. Однак наштовхнувся на типову перепону: якщо «не позолотити руку» – затія з кіосками провалиться. «Допомогти» узялася впливова гостомельська дамочка – Наталія Черінська.

І що тепер робитиме «вельмишановний Юрій Ілліч Прилипко» без пані Черінської?

До речі. Сьогодні до сесійної зали Гостомельської селищної ради прийшла невелика група виборців, яка зробила заяву не позбавляти Черінську депутатського мандата. Серед них були і освітяни, представники школи. Школи, яка зобов’язана вчити поважати закон.

Леонід ФРОСЕВИЧ

Також читайте про судове засідання

Відеорепортаж із зали суду

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve + 6 =