Ахіллесова п’ята Росії. Президент Порошенко пообіцяв розірвати Договір про дружбу з агресором і ввести нові санкції

Росія підбурює, спрямовує і скеровує “міжнародний клуб диктаторів”, який, як клуб божевільних самогубців, вирішив кинути виклик цивілізованому світу. Таку думку висловив Президент України Петро Порошенко під час виступу на 11-му Київському безпековому форумі.

Глава держави висловив думку, що нова Холодна війна у світі вже почалася: “Холодна війна в її гібридній редакції кремлівського приготування”. Як приклад Порошенко навів хімічну атаку проти родини Скрипалів у британському Солсбері. Вперше за багато десятиліть Росія застосувала хімічну зброю в країні Західної Європи.

“Так само показово і цинічно вона бреше з найвищих трибун міжнародних організацій лозунгами «их там нет» про ситуацію в Україні”, – заявив президент і висловив упевненість, що ахіллесовою п’ятою Росії є саме її агресія проти нашої держави.

Петро Порошенко привітав нові американські санкції проти кремлівської верхівки. Лише за кілька днів “клуб друзів Путіна” втратив десятки мільярдів, які “ніколи не будуть витрачені на смертоносні ракети, кулі та отруйну російську пропаганду проти цивілізованого світу”.

Санкції проти російських олігархів незабаром запровадить і Україна – їх готують СБУ, Кабмін і РНБО. Незабаром їх розглянуть на засіданні Ради національної безпеки і оборони, вони будуть максимально гармонізовані з рішенням уряду США.

Водночас президент Порошенко пообіцяв внести до Верховної Ради законопроект про одностороннє припинення дії окремих положень Договору про дружбу, співробітництво та партнерство між Україною та РФ. Будуть анульовані ті положення, які не сумісні з нашими національними інтересами та реалізацією права на самооборону.

“Вже ніхто не сперечається з тим, що через відмову Кремля припинити агресію проти України окремі статті базового договору з Росією стали одіозними анахронізмами. Йдеться, зокрема, про статті щодо стратегічного партнерства між Україною та РФ або про положення про двосторонню співпрацю в сфері військового та військово-технічного співробітництва, або співпрацю з РФ для забезпечення державної безпеки України”, – наголосив глава держави.

Водночас, відповідно до норм міжнародного права, положення Договору про те, що сторони “поважають територіальну цілісність одна одної і підтверджують непорушність існуючих між ними кордонів» залишаються чинними незалежно від майбутнього анулювання Радою її окремих положень”.

Разом із тим Україна має офіційно припинити участь у статутних органах СНД (Співдружність Незалежних Держав – ред.).

“З огляду на те, що Україна ніколи не була і не є зараз членом СНД та відмову цієї структури – СНД, засудити російську агресію просив би, щоб ми спільно з Урядом підготували пропозиції щодо офіційного припинення нашої участі у статутних органах СНД. Рівно як і остаточного закриття українського представництва при відповідних інституціях у Мінську”, – заявив Порошенко.

І знову закликав світову спільноту наважитись відправити миротворчу місію ООН на Донбас. І наголосив, що блакитні шоломи мають контролювати всю окуповану територію, включаючи тимчасово неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону.

Насамкінець президент наголосив – Україна прагне бути членом НАТО.

“Україна, Молдова та Грузія належать до Західного Альянсу та мають бути його частиною. Це наш порядок денний до наступних зустрічей вищого рівня з НАТО та ЄС”, – сказав Порошенко.

 

 

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

seventeen + four =