Рада звільнила Гонтареву і призначила Смолія головою НБУ (+відео)

Верховна Рада 15 березня взялася за призначення очільника Національного Банку України. Президент Петро Порошенко у поданні від 21 грудня 2017 року пропонув Верховній Раді призначити головою Нацбанку України в.о. голови НБУ (з 11 травня 2017 року), раніше першого заступника голови НБУ Якова Смолія.

Перед цим нардепи мали звільнити чинну голову НБУ Валерію Гонтареву, яка оголосила про відставку, але з 11 травня 2017 року перебувала у відпустці.

І Смолій, який вчора представляв нові монети, і Гонтарева прибули до Верховної Ради. Гонтареву запросили на трибуну звітували про свою роботу. Вона розповідала про “реформи”, “приборкання інфляції” та інші свої “здобутки”.

“Від самого початку я наголошувала, що прийшла до Національного банку для проведення реформ. Тому, коли всі реформи, яких негайно потребували українська економіка та банківський сектор, були зроблені, я вважала свою місію повністю виконаною і подала президентові офіційну заяву про відставку за власним бажанням…

Ми очистили банківську систему від неплатоспроможних банків і посилили її стійкість на майбутнє…

Ми здійснили повну трансформацію Національного банку: перебудували всі процеси і перетворили його на потужну, модерну європейську інституцію…

Я вважаю свою місію повністю виконаною, тому що реформи зроблені”, – заявила Гонтарева.

https://www.youtube.com/watch?v=2rxOiCOAdv0

Далі з трибуни Верховної Ради виступали представники різних політичних сил, які критикували діяльність Гонтаревої та вказували на її прорахунки, які привзели до зубожіння населення.

https://www.youtube.com/watch?v=RVqRNZRAoVU

Зрештою, 342 народних депутати проголосували за звільнення Валерії Гонтаревої з посади голови НБУ.

Пізніше кандидату на посаду голови НБУ Якову Смолію дали виступити з трибуни Верховної Ради, щоб він розповів про свої плани. Насамперед  Смолій пообіцяв провести ґрунтовну валютну лібералізацію.

“Я принципово підтверджую курс реформ. Наша мета незмінна: збереження цінової фінансової стабільності, сприяння економічному зростанню, інтеграція української фінансової системи до європейської…

По-перше, нам потрібно якнайшвидше відновити кредитування реального сектору економіки. Вже зараз банківська система має достатньо коштів. Близько 80 млрд гривень можуть бути спрямовані на відродження економіки України…

Водночас, маємо кілька проблемних питань. Це великий обсяг непрацюючих кредитів у портфелях банків і слабкий захист прав кредиторів. Їх вирішення можливе лише шляхом змін законодавства…”, – заявив Смолій.

https://www.youtube.com/watch?v=m4kF90oTYlM

Зрештою кандидатуру Смолія підтримали 247 народних депутатів, і він став головою Національного банку України.

Яків Смолій став 10-м головою НБУ в історії незалежної України. Він приєднався до команди Нацбанку в квітні 2014 року – з того часу обіймав посаду заступника голови НБУ, що здійснює загальне керівництво блоком розрахункових операцій. З жовтня 2016 року Яків Смолій – 1-й заступник голови НБУ.

Ростислав Цуркан

Фото Богдан Бортаков

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *