“Укртелеком” забрали в Ахметова

Київський апеляційний господарський суд залишив без змін рішення Господарського суду за позовом Фонду держмайна щодо розірвання угоди купівлі-продажу 92,79% акцій найбільшого національного оператора стаціонарного телефонного зв’язку “Укртелеком” українською “дочкою” австрійської компанії EPIC – компанією “ЕСУ”, укладену за підсумками приватизаційного конкурсу в 2011 році.

Таким чином пакет акцій “Укртелекому” повертається в державну власність. Про це повідомив керівник Фонду держмайна Віталій Трубаров.

“Зобов’язано ПАТ «Державний експортно-імпортний банк України» списати з рахунку ТОВ «ЕСУ» пакет акцій ПАТ «Укртелеком» на рахунок держави Україна.

За невиконання інвестиційних зобов’язань стягнути з ТОВ «ЕСУ» на користь державного бюджету України пеню у розмірі $81,9 млн.

Стягнути з ТОВ «ЕСУ» на користь Фонду 243,2 тис. грн витрат по сплаті судового збору.

Нагадаю, у лютому 2017 року перевірка Фонду держмайна встановила невиконання компанією «ЕСУ» інвестиційного плану, який передбачав внесення упродовж 5 років інвестицій в сумі не менше ніж 450 млн доларів. «Укртелеком» також не виконав пряму умову договору, яка передбачала передачу телекомунікаційної мережі спеціального призначення у власність держави”, – написав голова ФДМУ в Фейсбуку.

Нагадаємо, що у березні 2011 р. Фонд державного майна України продав компанії “ЕСУ” (“дочці” австрійського інвестиційно-фінансового консорціуму EPIC ) 92,791% акцій “Укртелекому” за 10,575 млрд грн. У жовтні 2013 року група “СКМ” Ріната Ахметова через кіпрську компанію UA Telecominvest Limited придбала “ЕСУ” і, відповідно, “Укртелеком”.

Державні “Ощадбанк” та “Укрексімбанк” вимагають через суд стягнути борги з “ЕСУ” в розмірі 1,1 мільярда гривень та 3,93 млрд грн.

У квітні 2017 року Печерський районний суд Києва заарештував акції  “Укртелекому” і мобільного оператора “ТриМоб” у рамках провадження про незаконне виділення за вказівкою Януковича 220 млн грн з державного бюджету України та приватизацію 93% акцій “Укртелекому” за заниженою ціною на 1,6 млрд грн.

Публічне акціонерне товариство “Укртелеком” — одна з найбільших компаній України, яка надає повний спектр телекомунікаційних послуг. “Укртелеком” – найбільший на ринку оператор стаціонарного телефонного зв’язку (майже 7,2 млн абонентів). Компанія також надає послуги мобільного зв’язку стандарту UMTS/WCDMA через дочірню компанію “ТриМоб“, широкосмугового доступу в Інтернет (більше 1,6 млн користувачів) тощо.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two × three =