Порошенко хоче, щоб у 2018 році мінімальна зарплата була 4100 гривень (+відео)

Президент України Петро Порошенко наполягає, щоб із наступного року мінімальну заробітну плату підняли до 4 100 гривень і це було враховано у проекті Державного бюджету на 2018 рік. З відповідною пропозицією він звернувся до прем’єра Володимира Гройсмана. Таку заяву Порошенко зробив на II Всеукраїнському форумі об’єднаних громад.

За словами голови держави, минулої п’ятниці підприємці поскаржилися йому на дефіцит робочих кадрів.

“Цей дефіцит означає, що в Україні почала зростати вартість робочої сили”, – сказав Порошенко.
Президент додав, що минулого року мінімальну заробітну плату вже було збільшено з 1 600 до 3 200 гривень.

“Це було правильне рішення, і його слід продовжувати. Тому я написав листа до Кабінету Міністрів і тепер публічно звертаюся до прем’єр-міністра із пропозицією наступного року вийти на рівень мінімалки в 4100 гривень”, – сказав гарант.

Він зазначив, що підприємцям слід наближати рівень заробітної плати до європейського рівня.
“І той, хто хоче, щоб кваліфікована робоча сила працювала на підприємстві, має думати, як наближати рівень заробітних плат до рівня заробітних плат у сусідніх країнах, в тому числі країнах Європейського Союзу. Якщо там пропонують українцям зараз по 400, 500, 600 євро, то ми маємо також здійснювати кроки для того, щоб наближати заробітну плату. Я вважаю, що зростання заробітної плати – це позитивний наслідок реформ, відкритості кордонів, орієнтації на європейські показники”, – заявив Порошенко.

Ініціативу Президента України вже підтримав міністр соціальної політики Павло Розенко.

“Абсолютно правильна ініціатива Президента України Петра Порошенка щодо підвищення мінімальної зарплати в країні до 4100. Повністю підтримую!

Рівень життя і добробут працюючої людини має бути підвищено. Переконаний, ми маємо всі шанси досягнути мінімальної зарплати 4100 грн у 2018 році у неінфляційний спосіб.

Такий крок також дасть нам додатковий ресурс надходжень до Пенсійного фонду, що надасть нам можливості для чергового підвищення пенсій в Україні”, – написав Розенко у Фейсбуку.

Нагадаємо, що бюджетною резолюцією пропонується встановити розмір мінімальної зарплати з 1 січня 2018 року на рівні 3 723 гривні, з 2019 року – 4 173 гривні, з 2020 року – 4 425 гривень.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

two + twenty =