Олексій Дорошенко: “Вірменія може показати Україні, як створювати економічне диво”

У Вірменії сформовано новий уряд. Його очолила людина, яка прийшла до влади на хвилі народної підтримки. Принципово нові політики дають перспективу принципово новим діям у соціально-економічний сфері. Тому Вірменія може показати Україні, як потрібно сподівання людей та їх політичну підтримку переводити в перемоги в площинах економіки та рівня життя.

Порівняємо, як завершили дві країни минулий рік. Україна мала зростання ВВП на рівні 2,1% за оцінками НБУ, а Вірменія відзвітувала про 7,5%. Хоча Світовий банк прогнозував не більше 2,7%. ВВП на душу населення в Україні становив торік $2260, а у Вірменії – $3590. Загальна інфляція 2017 року в нашій країні становила 13,7%, у той час як у сусідів лише 2,6%. Середня заробітна плата українця на листопад минулого року дорівнювала $280, а вірменина – $387. Мінімальна зарплата в Україні склала біля $120 проти $107 у Вірменії. Тобто за всіма показниками рівень життя в нашій країні є гіршим.

Чи справдяться надії вірмен на покращення, можна буде зробити підсумки не раніше, аніж за рік. Як жартують самі вірмени: Вірменія – це не країна, це лише тільки офіс. Але можливо Вірменія покаже, як країна другого світу може за кілька десятиліть потрапити до ліги розвинутих. Таких у світі біля тридцяти. Показник ВВП на людину в них становить від $15 тисяч на рік. Так колись починала Польща…

Олексій ДОРОШЕНКО, економіст

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

19 + 15 =