Гроші розбрату. НАБУ та ГПУ сперечаються за мільйони чи то Януковича, чи то Онищенка

Національне антикорупційне бюро заявляє, що в “Ощадбанку” зникли $156,8 млн і 218,1 тис. грн, що належали компанії Quickpace Limited, пов’язаної з біглим народним депутатом Олександром Онищенком і були арештовані за рішенням суду в рамках розслідування так званої “газової справи”.

“Станом на 17.10.2017, незважаючи на наявні обтяження (нескасоване та неоскаржене рішення суду про їхній арешт), дані кошти зникли з рахунків у ПАТ “Державний ощадний банк України”. Подібну ситуацію там пояснили тим, що ці кошти були нібито перераховані до державного бюджету України на підставі вироку Краматорського суду Донецької області”, – повідомляє НАБУ. Детективи допитали посадових осіб банку, однак ті відмовилися щось розголошувати.

Генпрокуратура заперечила зникнення $156,8 млн компанії Quickpace Limited з “Ощадбанку”. Просто ці гроші, пов’язані “зі злочинним оточенням Віктора Януковича”, перерахували на рахунки Державної казначейської служби. І їх уже витратила на різні потреби Верховна Рада, ухваливши влітку зміни до Держбюджету-2017.

У НАБУ цьому здивувалися. Адже власником Quickpace Limited і арештованих мільйонів є Онищенко, а рішення суду щодо “газової справи” ще немає.

Сам Олександр Онищенко стверджує, що арештовані кошти – не його і не компанії Quickpace Limited. Мовляв, ці гроші були арештовані ГПУ ще  2014 року у справі про спецконфіскацію коштів екс-президента Віктора Януковича.

У дискусію мусив підключитися і Генпрокурор Юрій Луценко. Він заявив, що детективи НАБУ просто шукають текст рішення Краматорського суду. Однак він засекречений, щоб адвокати Януковича не почали процедуру повернення цих коштів через міжнародні суди.

“Усіх, хто не може без зрад, спішу розчарувати: всі 1,5 млрд доларів, які були спецконфісковані у членів ОЗУ Януковича, нікуди не зникали і давно знаходяться на рахунках Держказначейства.

Більше того, ці кошти вже працюють на армію та інфраструктурні проекти.
А ще спецконфіскували Одеський нафтопереробний завод і 1000 вагонів. Теж все на місці, під контролем держави”, – написав Луценко у Фейсбуку.

Хто такий нардеп Онищенко

Нагадаємо, українські спецслужби звинувачують нафтогазового магната і нардепа від “Волі народу” Онищенка в тому, що він отримав паспорт громадянина РФ і в обмін на натуралізацію погодився співпрацювати з російською владою для дестабілізації ситуації в Україні. Нардепу також закидають, що він готує масовану інформаційну атаку на Україну в рамках стратегії, узгодженої з Кремлем.

На батьківщині він є фігурантом “газової справи” і, за даними слідства, через свою компанію “Укргазвидобування” побудував корупційну схему, внаслідок якої державі завдано збитків на суму 3 мільярди. У липні 2016 року Верховна Рада позбавила Онищенка депутатської недоторканності, однак він утік з України.

Водночас цей депутат нібито таємно записував розмови із соратниками Петра Порошенка і начебто передав компромат американським спецслужбам. Час від часу Онищенко оприлюднює свої “плівки”, де викриваються корупційні схеми в оточенні голови держави.

Rost

Журналіст “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

16 − 5 =