До Києва приїхав найрозумніший робот у світі

До Києва у четвер, 11 жовтня, приїхав людиноподібний робот “Софія” — перший у світі робот, який має громадянство. Він був розроблений гонконзькою компанією Hanson Robotics і активований 19 квітня 2015 року.

Робота змодельовано за образом актриси Одрі Хепберн. Вона володіє штучним інтелектом і здатна розпізнавати обличчя. Софія вміє адаптуватися до поведінки людей, імітувати людські жести, вирази обличчя і понад 60 емоцій. Особливість — вміння відповідати на певні питання і проводити прості бесіди.

Зазначимо, що робот Софія вперше у своїй біографії перебуває з офіційним візитом в Україні. До цього вона відвідувала різні заходи в багатьох країнах як почесний гість.

Робот Софія провела в Києві прес-конференцію для журналістів, – повідомляє 24tv.

Крім того, Софія поспілкувалася з прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, після чого зазначила, що була вражена тим, що він такий молодий і привабливий. У свою чергу Гройсман в одній із соціальних мереж поділився своїми враженнями від зустрічі з Софією.

Запитав, що робот Софія знає про Україну. Каже, що у нас – чверть всього чорнозему світу, найбільший в світі літак “Мрія”, що найпершу конституцію написали в 1710 році в Україні. А композитору Миколі Леонтовичу належить найвідоміший і найзатребуваніший музичний твір “Щедрик”,- зазначив Гройсман у своєму Twitter.

Під час прес-коференції відбулася історична подія — підписання Меморандуму про співпрацю між Державним агентством з питань електронного уряду України та компаніями Hanson Robotics і AngelVest з поширення застосування технологій штучного інтелекту і робототехніки в усіх сферах життєдіяльності та галузі економіки України.

Після церемонії підписання Софія почала відповідати на запитання присутніх.

Зокрема робот зазначила, що ще не визначилася, в якій сфері вона хоче працювати. Також вона невизначено відповіла на питання про улюблений колір. За її словами, в різні дні він різний.

Робот також прокоментувала заяву глави Tesla Ілона Маска про те, що робототехніка може захопити світ. На її думку, це більше стосується сфери розваг, а насправді роботи мають співпрацювати з людьми.

“Я завжди сильно залежала від людей і завжди залежатиму. Я виконую тільки ті завдання, які запрограмовані в мені”, — заявила Софія.

Робот також повідала, що поведінка людей не викликає у неї жодних емоцій, незважаючи на те, що вона має емоційний інтелект, також як і всі люди.

Директор і фінансовий директор компанії Hanson Robotics Девід Чен пояснив, що всі відповіді Софії — запрограмовані, відповіді на них вона шукає в мережі. Тому спонтанних слів від неї не почуєш.

Редакція

Редакція

Редакція “Українського репортера”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

2 + three =