Зрадники: син колишнього мера Одеси, Володимир Боделан, очолив “представництво Херсонської області” у москві

У москві 2 лютого 2024 року офіційно відкрилися “представництва” окупаційної влади Запорізької та Херсонської областей, як “суб’єктів РФ”. Херсонське “представництво” при уряді рф очолив Володимир Боделан, що втік з України, — син колишнього мера Одеси Руслана Боделана, який був головою обласного міста з 1998 по 2002 рік.

Про це повідомив Центр журналістських розслідувань.

У держреєстрі рф “представництва” окупованих українських територій значаться як “органи державної влади суб’єктів рф”, які здійснюють взаємодію між обласною адміністрацією та вищими органами виконавчої влади росії.

За словами гауляйтера Володимира Сальдо, тепер Боделан представлятиме інтереси Херсонської області у столиці.

Але розслідувачі стверджують, що головними турботами представництв “суб’єктів” зі столицями в Генічеську та Мелітополі будуть “зустрічі-проводи чиновників” та “лобіювання інтересів місцевих бариг у коридорах російської влади”.

“Однак завдання спецслужб рф, безсумнівно, будуть у пріоритеті”, — йдеться у матеріалі.

З грудня 2010 року Володимир Боделан обіймав посаду начальника Головного територіального управління МНС на Одещині.

За його керівництва, 2 травня 2014 року, в одеському Будинку профспілок виникла пожежа внаслідок масових заворушень між проукраїнськими активістами та антимайданівцями. Внаслідок цих трагічних подій загинули 42 особи.

Після цього Боделана було відсторонено з посади та через кілька місяців звільнено.

За даними слідства, причиною масової загибелі людей 2 травня 2014 стали дії Володимира Боделана, який перебував на місці пожежі й наказав пожежним розрахункам не виїжджати на виклик.

Проти Володимира Боделана було відкрито кримінальне провадження за ст. 135 ч. 3 КК України (залишення у небезпеці, яке призвело до смерті або інших тяжких наслідків).

2016 року підозрюваного було оголошено в розшук, але до цього часу він уже встиг втекти з України до анексованого Криму.

У 2017 році стало відомо, що Володимир Боделан отримав російське громадянство і продовжив кар’єру, отримавши посаду начальника “кримської філії” Центру стратегічних досліджень цивільного захисту МНС рф.

Під час журналістського розслідування було отримано відомості, що після окупації Херсонської області Володимир Боделан став заступником Сальдо.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *