Жозеп Боррель: путіну не вдалось завоювати Україну, тепер він хоче тероризувати населення і знищити країну

російському президенту путіну не вдалось завоювати Україну і тепер він, очевидно, хоче залякати українське населення і знищити країну.

Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель у своєму блозі на сайті Євросоюзу.

Блог політик написав за результатами засідання міністрів “Групи семи”, що відбулось минулого тижня в Німеччині.

Він зазначив, що минуло майже дев’ять місяців відтоді, як путін розпочав свою незаконну агресію. На зустрічі обговорювалася ескалація з боку рф, зокрема її удари ракетами та безпілотниками по цивільному населенню та цивільній інфраструктурі, зокрема по об’єктах енергетики та водопостачання.

“Оскільки путіну не вдалося завоювати Україну, очевидно, що тепер він має намір тероризувати українське населення та знищити країну”, — заявив Боррель.

Він анонсував збільшення гуманітарної допомоги з боку ЄС, яка стала ще більш актуальною із наближенням зими. Боррель наголосив, що Європа підтримує Україну перед лицем російської агресії. Він вказав, що ЄС зібрав 19 мільярдів євро на економічну, фінансову та соціальну підтримку України а також більше 3 мільярдів євро на військову підтримку.

Боррель зазначив, що європейська підтримка включає допомогу у ремонті інфраструктури та поставки генераторів струму.

“Ми також збільшимо нашу гуманітарну підтримку, що є ще більш нагальним, з огляду на зиму, що наближається”, — запевнив представник ЄС.

В наступному році, зауважив Боррель, ЄС пропонує пакет на загальну суму 18 мільярдів євро, щоб забезпечити потреби України у фінансуванні.

Малюнок Андрія Петренка

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”