За деокупацію кожного метра української землі воїни платять кров’ю. Тому Залужного дратують коментарі, що наступ повільний

Для успішного просування на фронті Україні потрібно більше усіх видів зброї, значно більше снарядів і обов’язково винищувачі F-16, щоб також мати перевагу у повітрі.

Про це сказав Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в інтерв’ю The Washington Post, якого цитує “УП”.

Журналісти пишуть: на своєму командному пункті Залужний має екран, який показує йому все, що знаходиться в повітрі в будь-який момент − це і авіація країн НАТО на західному кордоні України, українські літаки в небі над Україною і російські літаки на східних кордонах.

Генерал Залужний пояснює: “Кількість літаків, які чергують біля наших західних кордонів, вдвічі перевищує кількість російських літаків, які руйнують наші позиції. Чому ми не можемо взяти хоча б третину звідти і перекинути сюди?

Ніхто не каже, що завтра ми повинні переозброїтися і отримати 120 літаків. Навіщо? Мені не потрібно 120 літаків. Достатньо дуже обмеженої кількості. Але вони потрібні. Тому що іншого шляху немає. Тому що ворог використовує авіацію іншого покоління. Це якби ми зараз пішли в наступ з луками і стрілами, і всі б сказали: “Ви здуріли?”. Але на це питання: “Ні, ні””.

Винищувачі потрібні зокрема для того, щоб розірвати сухопутний коридор між материковою Росією і тимчасово окупованим Кримом, який окупанти створили на півдні України. Розрив цього зв’язку завдав би значного удару по здатності Росії поповнювати свої війська.

Головнокомандувач ЗСУ розповідає: “Ми отримали “Леопард” не для того, щоб на них їздили на парадах або фотографувалися політики чи знаменитості. Вони прийшли сюди на війну. А “Леопард” на полі бою − це не “Леопард”, а мішень”.

За його словами Україна потребує авіації і більше снарядів. Про потреби ЗСУ Залужний говорить зокрема з головою Об’єднаного комітету начальників штабів США Марком Міллі.

“У нас є домовленість: 24/7, ми на зв’язку. Тому іноді я можу зателефонувати і сказати: “Якщо я не отримаю 100 000 снарядів за тиждень, загине 1000 людей. Станьте на моє місце”.

“Але не Міллі вирішує, чи отримаємо ми літаки, чи ні. І поки це рішення приймається, в очевидній ситуації, щодня гине багато людей − дуже багато. Просто тому, що рішення ще не прийнято”, − каже генерал Залужний.

За деокупацію кожного метра української землі воїни платять кров’ю, тому Залужного дратують зовнішні коментарі про те, що контрнаступ відбувається повільніше, ніж очікували.

“Мене “дратує”, сказав Залужний, коли він чує, що довгоочікуваний контрнаступ України на сході та півдні країни розпочався повільніше, ніж очікувалося. За його словами, українські війська щодня просуваються вперед, навіть якщо це лише 500 метрів”.

“Це не шоу. Це не шоу, за яким спостерігає весь світ, на яке роблять ставки чи щось подібне. Кожен день, кожен метр дається кров’ю”.

Фото із Фейсбук-сторінки Сухопутних військ ЗСУ.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *