Як кухонна шафа з Бородянки стала символом української стійкості

Ця світлина останніми днями стала символом української стійкості. Її автор – кореспондентка «Суспільного» Єлизавета Серватинська.

На фото – розбомблена рашистами багатоповерхівка у Бородянці, де на стіні майже неторканою залишилась кухонна шафка із посудом.

«На в’їзді в місто є два будинки, завали яких досі не розібрали. В одному з них на 3-му поверсі висіла ця шафка. Я одразу подумала: “Як це можливо? Поличка втрималась, хоча весь будинок обвалився. Нам треба брати з неї приклад”. І сфотографувала», – прокоментувала своє фото Єлизавета Серватинська «Суспільному».

Оскільки зараз кожен із нас чується трохи цією шафкою, фотографія стала просто вірусною та породила безліч інтерпретацій. Зокрема, її взяв за основу художник Олександр Грехов.

Уважні глядачі побачили на шафці куманець (інша назва – штоф) у вигляді півника, в якому розпізнали виріб Васильківського заводу майоліки.

З початку 1960-х років Васильківський майоліковий завод став одним із провідних підприємств художньої промисловості України.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”