У кремлі знову заговорили про штурм Києва

У Кремлі знову обговорюють можливий штурм Києва та все ще сподіваються на повномасштабну перемогу у війні проти України.

Про це повідомляє Українська правда, з посиланням на інозеині ЗМІ.

“Як стверджують джерела “Медузи”, незважаючи на те, що результати російської армії явно не відповідають початковим планам москви, у кремлі знову обговорюють можливий штурм Києва і навіть сподіваються на повномасштабну перемогу у війні.

У внутрішньополітичному блоці адміністрації президента рф – на тлі просування російських військ на Донбасі – знову виникла надія, що москва може за кілька місяців “довести війну в Україні до перемоги””.

За даними видання, “програмою-мінімум” для “оголошення перемоги” кремль наприкінці травня 2022 року вважає взяття російськими військами всієї території Донецької та Луганської областей.

“Програмою-максимум”, як і раніше, називається взяття під контроль Києва. За словами співрозмовників “Медузи” у кремлі, вище керівництво росії не відмовилося від цієї мети.

“Ми все одно їх [українців] доколупаємо. Швидше за все, до осені вже все закінчиться”, — вважає одне з джерел.

За словами співрозмовників “Медузи”, подібні настрої поширилися не лише у кремлі, а й у керівництві “єдиної росії”.

Як зараз оцінюють перспективи наступу на Київ у керівництві Міноборони рф, співрозмовникам “Медузи” невідомо. Раніше видання писало, що вже наприкінці березня російське військове керівництво остаточно змирилося, що Київ не вдасться “взяти малою кров’ю”, тобто силами, які вже задіяні в так званій “спецоперації”.

Співрозмовники “Медузи” вказують, що в цьому сенсі російське керівництво залишається простір для маневру: наприклад, на війну можуть бути масово відправлені строковики.

“Поки що воюють переважно контрактники. Їх вистачає для повільного просування [Україною]. Але якщо рухатися треба буде швидше, можна задіяти строковиків. Це все одно армія”, — розмірковує близьке до АП джерело.

При цьому воно додає, що на загальну мобілізацію в росії чекати не варто: у кремлі побоюються йти на такий крок, оскільки він може вдарити по рейтингу влади і особисто путіна.

Крім того, у кремлі сумніваються, що західні країни продовжать масштабно підтримувати Україну фінансами та озброєнням, якщо війна затягнеться.

“Рано чи пізно Європі набридне допомагати — це і гроші, і виробництво зброї, яка самим потрібніша. Ближче до осені треба буде домовлятися [з росією] щодо газу та нафти до опалювального сезону”, — перераховує аргументи один зі співрозмовників видання.

11 травня у Генштабі ЗСУ заявляли, що росія планує в подальшому захопити Київ, створити нове державне утворення та включити його до складу рф.

Редакція

Редакція “Українського репортера”