СБУ видворила до Росії представника Кадирова в Україні

Служба безпеки України видворила з України колишнього представника президента Чечні в Україні Рамзана Цицулаєва. Повідомляється, що Цицулаєва затримали у Києві ще 6 жовтня цього року.

До ресторану “Казбек”, де Цицулаєв відпочивав з родичами, зайшли 10 людей з автоматами, які представилися співробітниками СБУ, і забрали Цицулаєва.

Як небажану в Україні особу його відвезли до кордону з Росією, де передали російським спецслужбам. Спочатку його начебто вивезли в Брянськ, а потім перевезли до московського СІЗО “Матроська тиша”.

У РФ Цицулаєва звинувачують у шахрайстві і застосуванні сили до представників влади. У розшук його оголосили після того, як у листопаді 2014 року його охорона в Москві побила оперативників МУРу, які спробували його затримати.

Як повідомляють російські ЗМІ, правоохоронці шукали Цицулаєва через звернення власника платіжної системи Delta Key Андрія Новікова, який заявив, що чеченець з охоронцями викрав його і катував, вимагаючи віддати “борг” в 109 млн рублів.

З 2010 року він був представником президента Чечні Рамзана Кадирова в Україні. Повідомляється, що він був “генералом козачих військ України”.

У СБУ пояснили, що після Революції ГідностіЦицулаєв залишив територію нашої держави та перебував у Грозному. Наприкінці вересня повернувся в Україну, використовуючи новий паспорт громадянина РФ, зі зміненими установчими даними.

“Оперативники спецслужби задокументували, що під час незаконного перебування в Україні громадянин РФ, зокрема, збирав відомості про діяльність проукраїнських вихідців із Чеченської Республіки, які брали участь в проведенні антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей”, – йдеться в повідомленні СБУ.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *