Після обстрілу зазнав пошкоджень історико-культурний заповідник «Межибіж»

Унаслідок обстрілу росіянами Хмельниччини вночі 19 серпня зазнав пошкоджень Державний історико-культурний заповідник «Межибіж».

Про це кореспонденту Укрінформу розповів директор заповідника Олег Погорілець.

«Приблизно о 3:20 19 серпня вибухова хвиля пошкодила вікна, були вибиті замки, повідчинялися двері… пошкоджень зазнав дах на найвищій Лицарській вежі висотою 37 метрів. Дах на вежі ще потрібно обстежувати, і це мають робити фахівці. Якщо будуть вітри та зливи, то листи на даху вежі можуть відриватися і створювати небезпеку для тих, хто поруч. Затікання води в приміщення теж становить небезпеку», – зазначив Погорілець.

За його словами, експонати заповідника внаслідок обстрілу не постраждали.

Погорілець зауважив, що у той час на території фортеці проходила студентська школа лідерства, там перебували 300 студентів. Усі учасники заходу після сигналу повітряної тривоги перейшли в укриття.

Про пошкодження керівництво заповідника повідомило ОВА та поліцію.

«Думаю, що швидше за все, відновлення заповідника відбуватиметься в добрих традиціях нашої роботи з благодійними фондами, які швидко зможуть нам допомогти засклити вікна, відремонтувати двері та провести обстеження покрівлі Лицарської вежі», – додав директор заповідника.

Фото: Олег Погорілець

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *