Павло Жебрівський оприлюднив у Маніфесті візію та цінності новітньої України
Сьогодні, 18 квітня, у Києві, в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулася презентація «Маніфесту українців» – плану перемог і миру.
Йдеться про друковане слово – книгу, маніфест-доктрину, яка цьогоріч побачила світ. Її автором є відомий політик, громадський діяч, учасник бойових дій, президент військово-цивільної спілки «Бойове Братерство України» Павло Жебрівський.
На щиру розмову до українців Павло Іванович прийшов зі своїми прямими та відвертими роздумами, пояснив, зокрема, у чому полягає суть його кредо: вольності, можливості, заможність, і що означає «Мир у затінку ракет», на якому фундаменті збудувати новий український Простір і Дім нашого щастя, які цінності стануть нам опорою і ресурсом, власне, якою ж вона є, доктрина від Жебрівського.
Багато читачів раніше мали змогу ознайомитися зі світоглядною позицією автора щодо ключових, стратегічних питань нашого буття у його попередніх книгах: «Жити по-людськи», «Роздуми», «Погляд на національну ідею». Нині ж – «Маніфест українців», про візію, цінності, бачення…
А загалом, усі чотири книги написані з тим, щоб показати шлях до українського щастя, сказав під час презентації Павло Іванович. Кожна теза, кожен посил у виданнях підтверджені та перевірені великим власним досвідом автора, практикою, грунтуються на історичному досвіді.
З яким же словом звертається до співвітчизників Павло Жебрівський, до чого закликає у Маніфесті? Виокремимо ключові тези:
«Ми – сини і доньки славетної тисячолітньої нації волі, людяності та духу воїнства водночас. Наша історія – героїчна, наша культура – самобутня. Наша ідентичність – джерело енергії, сили і глузду наших перемог…
Ми – державники. Україна – наша держава. Вона суверенна, самотійна, унітарна – бастіон української ідентичності…
Влада на всіх рівнях повинна бути прозорою, підконтрольною і підзвітною громадам та суспільству…
Україна – країна української мови. Це не подвиг чи новація. Це канон, наша мова – код мислення і адаптації до викликів, спротиву до агресій, код перемог, вірності любові до себе і світу…
У благословенній країні немає місця олігархічній системі… Свавілля можновладців – це політичний злочин…
Ми покараємо росію і лихварів за минулі й теперішні геноциди і голодомори. Не буде прощення ворогу до сьомого коліна! Перемога й безпека – це коли ворог боїться чинити кривду навіть у сні…
Знищити рашизм й олігархічну систему, здолати лихварів минулих і нових, здобути волю і заможність, плекати Благословенну Україну – це гідне завдання для кожного українця по духу».
![](https://ukrreporter.com.ua/wp-content/uploads/2023/04/zhebrivsk_avtogr.jpg)
Відрадно, що Маніфест зацікавив багатьох співвітчизників, на презентацію книги завітали бойові побратими Павла Жебрівського, науковці, колеги по колишній парламентській діяльності, журналісти, громадські активісти. Лунало чимало запитань до автора з приводу написаного, на які він щиро і розлого відповідав, панувало доброзичливе спілкування. І звичайно, були й автографи від автора Маніфесту.
Докладніше про творчу зустріч «Український репортер» розповість у найближчих випусках.
Світлана Ковальова, Леонід Фросевич
Фото на головній сторінці: Павло Жебрівський (праворуч) під час презентації Маніфесту.
Світлина із Фейсбук-сторінки Павла Жебрівського.