Окупанти намагаються перехопити ініціативу на полі бою – ведуть кілька одночасних наступальних операцій на сході

Окупанти ймовірно, намагаються відновити ініціативу на полі бою в Україні: вони проводять кілька одночасних наступальних операцій на сході.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

На думку військових аналітиків, наразі залишається незрозумілим, чи зможуть рашисти повністю відновити ініціативу, оскільки українські війська продовжують тиск на критичні ділянки фронту.

Кілька українських офіційних осіб відзначили, що ситуація вздовж лінії фронту є складною, але українські сили зберігають контроль над бойовим простором.

Заяви українських офіційних осіб щодо нинішніх темпів російських операцій на лінії фронту узгоджуються з оцінкою ISW щодо російських наступальних операцій, зокрема на Куп’янському, Бахмутському та Авдіївському напрямках.

Проте, на думку аналітиків ISW, рашистам, ймовірно, буде важко повністю відновити ініціативу на полі бою, оскільки українські війська продовжують власні наступальні операції та досягають успіхів на тактичному рівні вздовж фронту. Зокрема на заході Запорізької області та на лівому березі Херсона.

ISW вважає, що російському військовому командуванню, ймовірно, доведеться вирішити, чи зберігати певні російські елементи на певних ділянках фронту для захисту від українського наступу, чи передислокувати їх для підтримки наступу в інших місцях.

Це, ймовірно, перешкодить здатність росії повністю відновити ініціативу в найближчі тижні.

Рашисти 14 листопада вели наступальні дії на рубежі Куп’янськ-Сватове-Кремінна, поблизу Бахмута, поблизу Авдіївки, на захід і південний захід від Донецька, в районі кордону Донецької і Запорізької областей на заході Запорізької області та на окремих ділянках просунулися вперед.

В уряді рф обговорювали поправки, які передбачають більш суворе покарання для тих, хто ухиляється від мобілізації, а також військовослужбовців-добровольців, які “неналежним чином” виконують свої обов’язки.

Російські окупаційні чиновники починають оголошувати, що окуповані території України не будуть проводити значні публічні святкування Різдва та Нового року з міркувань безпеки.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *