Окупанти готуються “на всіх фронтах”: Маляр попередила про загрозу з білорусі та придністров’я

Загроза подальшого використання території білорусі та невизнаного придністров’я для завдання ударів по Україні досі існує.

росія “на всіх фронтах” готується для можливих ударів і провокацій, проте Україна знає про ці загрози і готується до всіх сценаріїв.

Про це розповіла заступниця міністра оборони Ганна Маляр в ефірі загальнонаціонального телемарафону.

“білорусь продовжує військові навчання на кордоні. Там зафіксували рух “Іскандерів” у бік українського кордону. Разом з тим лукашенко звернувся до генсека ООН, де запевнив, що білорусь не є агресором. Чи зберігається нині загроза з боку білорусі?”

Маляр: “Одразу спростую, що білорусь не є агресором. Річ у тому, що згідно з нормами міжнародного права, країна, яка дає свою територію третій країні – агресору, наразі росії – для здійснення агресії проти іншої держави, так само є співучасником цього міжнародного злочину – агресії, а простою побутовою мовою – війни. Тому білорусь повинна розуміти, що вона так само на сьогодні, даючи свою територію, є причетною до цієї війни в прямому сенсі”.

Заступниця міністра оборони попередила, що загроза подальшого використання території білорусі для завдання ударів по Україні не зникла.

Так само існує ризик, що кремль використає територію Придністровського регіону Молдови у війні з Україною.

“росія дійсно, як кажуть, на всіх фронтах готується для можливих і ударів, і маневрів, і для того, щоб здійснювати там подальшу ескалацію. Ми про всі ці загрози знаємо і, власне, готуємося до всіх сценаріїв”, – підсумувала Маляр.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”