Обмін полоненими між Україною та Росією може відбутися вже до кінця тижня

Україна і Росія у вівторок, 27 серпня, відновлять підготовку до обміну ув’язненими, при цьому їх повернення на батьківщину планується провести до кінця тижня.

Про це заявив адвокат росіян, які знаходяться в українських в’язницях, Валентин Рибін, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на російські ЗМІ.

“Я очікую обміну цього тижня. Точну дату поки сказати не можу. Справа в тому, що в Україні з 24 серпня вихідні. З вівторка відновиться активна робота, і почнуться зрушення. Так чи інакше, незабаром все має статися”, – розповів Рибін.

Як уточнюється, зараз сторони також вирішують проблему зняття всіх звинувачень з осіб, заявлених на обмін. За словами Рибіна, у тих, хто буде в підсумку відправлений на батьківщину, не повинно повторно виникнути проблем із законом через колишні звинувачення.

“Ми займаємося питанням процесуального очищення тих, хто буде проходити через обмін. Це повинно відбутися. З вівторка процедура підготовки людей до обміну буде продовжена”, – повідомив адвокат росіян.

При цьому остаточного рішення, скільки людей буде у списках по обидва боки, досі немає. За словами одного з близьких до процесу співрозмовників, “формула 33 на 33, що спливла в ЗМІ — умовна, оскільки по деяких людях досі немає ясності”.

Рибін зазначив, що оголошені цифри не можна називати остаточними.

“Це можлива формула. Склад обговорюється в процесі щоденної роботи. Може бути більше, а може і менше”, – підкреслив правозахисник.

Нагадаємо, 22 серпня російські ЗМІ написали, що Росія і Україна близькі до завершення процесу обміну утримуваних громадян на території обох країн.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.