На росії сьогодні помічена дивна активність літаків “судного дня”

У небі над росією сьогодні була помічена доволі дивна активність російської спеціальної авіації, яка знаходиться у прямому підпорядкуванні апарату міноборони рф.

Про це повідомляє Defense Express.

Зокрема одразу чотири спеціальних літаки, з яких два належать до повітряних пунктів Ту-214ПУ-СБУС, один Ту-214ОН (модифікація для збору інформації за програмою «Відкрите небо») та, як згодом виявилось, два Ту-154 злетіли з аеродрому «Чкаловський» у москві у напрямі Архангельська, але повернули назад.

Зазначається, що Ту-214ОН під реєстраційним номером RF-64525 фактично є повітряним комплексом розвідки, при цьому, як оптичної, так й радіотехнічної. Але за декілька місяців до вторгнення в Україну 18 грудня 2021 року рф офіційна вийшла з договору «про відкрите небо».

Щодо Ту-154 з реєстраційним номером RA-85843, то відомо, що до 2020 році він перебував не у льотному стані сім років. Призначення цього літака, скоріш за все, залишилось без змін у вигляді пасажирського борту. Але, як згодом виявилось, у груповому польоті брало участь не чотири борти, а п’ять, вже перед посадкою у москві транспондер увімкнув ще один Ту-154 (RA-85563). Й цей літак взагалі вкрай відомий через те, що у 2011 році після багаторічної перерви у польотах ледь не розбився через відмову керування. Офіційною причиною аварійної ситуації стало те, що бортовий інженер помилився у приєднанні автоматичної системи керування до бортової системи живлення літака.

«З огляду на все, можливо зробити припущення, що відбувся тренувальний політ спеціалізованого авіазагону, але його проведення було максимально демонстраційним. А показушність, вочевидь, була «присвячена» до вже дев’ятої зустрічі на авіабазі «Рамштайн» у Німеччині, – зазначає видання.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”