МОЗ дало рекомендації на випадок ядерного теракту на ЗАЕС

У разі російського теракту на тимчасово захопленій Запорізькій АЕС жителі потенційної зони радіаційної аварії мають бути готові до можливої евакуації.

Про це повідомляє МОЗ України в Telegram.

Якщо органи влади офіційно повідомили про радіаційну аварію, залишайтеся в приміщенні або добирайтеся до приміщення якомога швидше, пишуть у міністерстві. Жителів закликали стежити за подальшими повідомленнями та дотримуватися інструкцій від влади.

Тим, кому буде рекомендовано евакуюватися, слід зібрати у валізу або рюкзак:

Документи та їхні копії (документи, що засвідчують особу, медичні документи, правовстановлювальні документи, що засвідчують право власності на рухоме та нерухоме майно, контакти осіб, з якими можна зв’язатися в екстрених випадках).
Маску для обличчя або респіратор.
Аптечку та тижневий запас ліків (якщо у вас хронічні захворювання).
Вологі серветки.
Змінний одяг і взуття.
Мінімально необхідний запас води та їжі.
«Щільно обмотайте валізу чи рюкзак харчовою плівкою або скотчем. Це значно полегшить процес їхньої дезактивації на санітарних постах», — додали в МОЗ.

Тим, хто перебуває в зоні радіаційної аварії, можна виходити з будівель тільки після відповідних вказівок влади. Органи місцевої влади повідомлять про розташування пунктів евакуації, а також найбезпечніші маршрути пересування для жителів, які евакуюватимуться власним автомобілем.

22 червня президент України Володимир Зеленський заявив, що росія розглядає сценарій терористичного акту на захопленій нею Запорізькій АЕС і «все для цього підготувала».

Глава української розвідки Кирило Буданов також заявив, що росіяни завершили підготовку до можливого теракту на окупованій ЗАЕС. За його інформацією, біля чотирьох із шести енергоблоків розмістили техніку з вибухівкою, також заміновано охолоджувач.

2 липня мер Енергодара Дмитро Орлов заявив, що частина персоналу Росатома і колаборантів покинула ЗАЕС і виїхала з Енергодара.

У Запорізькій, Дніпропетровській та Херсонській областях почалися масштабні спеціальні навчання з підготовки на випадок підриву російськими окупантами Запорізької атомної електростанції.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *