Діти війни виходять на сцені і стають зірками

В концерт-холі «Дитяча планета» відбувся гранд-фінал 3-го етапу талант-шоу «Війна не забере твою мрію». «Український репортер» зустрівся з організаторами і учасниками цього незвичайного дійства.

Другий рік поспіль шоу талантів допомагає дітям та молоді, сім’ї яких постраждали внаслідок військових дій на сході країни, чиї татусі і брати нині захищають Батьківщину із зброєю в руках, відчути себе у спільноті небайдужих, щирих людей і повернутись до повноцінного, наповненого змістом і радісними митями творчих злетів життя.

Його організатори – Юлія Бартєнєва – естрадна співачка з вищою фаховою освітою і її батько – Вадим Анатолійович, полковник у відставці, а нині є одним із керівників громадської організації «Офіцерський корпус». Він і прищепив доньці любов до музики, адже ще юнаком грав на ударних інструментах.

Її доля склалась так, що в 2011 році вона стала переможницею 5-ої неділі «Х-фактора» онлайн» і виступила в прямому ефірі, Але, піднявшись на щабель, про який так довго мріяла, Юля раптом відчула, що хоче допомагати іншим молодим талантам повірити в себе і зрозуміти просту істину – кожна людина унікальна.

«Я добре пам’ятаю, як ще в Київському училищі культури і мистецтва, мені чотри роки розповідали про мою профнепридатність. Після цього мені знадобилось дуже багато часу, щоб подолати психологічний дискомфорт, – згадує співачка. Перемігши власні комплекси, старанно «вирощені» її викладачами, вона твердо вирішила: все, що робитиме в майбутньому буде спрямоване на відновлення особистості і відчула, що це – її головна справа.

Втілити цей задум Юлії допоміг проект «Війна не забере твою мрію», ідея якого народилась в її серці ще в 2014 році, коли розпочались буремні події в Україні. Згуртувавши довкола однодумців, серед яких першими стали її батьки, щиросердна і комунікабельна жінка почала шукати дітей, які переїхали до Києва, рятуючись від пострілів і вибухів, і запропонувала їм… шоу.

Спочатку справа не рухалась. У соцмережах, через які Бартєнєва шукала перших учасників шоу, відгуків було замало – люди ставилися з недовірою до пропозиції вчитись акторському, вокальному мистецтву, танцям і сценічній пластиці абсолютно безкоштовно.

«Коли я прочитала, що організатори шоу пропонують майстер класи з підготовки талант-шоу на безкоштовній основі, я не повірила своїм очам, – розповідає 18-річна Марія Семененко, яка уже нині долучилася до команди Юлії Бартєнєвої в якості контент-менеджера. А тоді, в 2014 році, коли її сім’я переїхала з Донецька до Києва, дівчина почувалася дискомфортно. «Дома я займалась танцями, музикою, грала на музичних інструментах. А в чужому місті життя для мене звузилося тільки до навчання в Політехнічному інституті, а мені цього замало», – каже дівчина.

Сьогодні вона із захопленням згадує підготовку до шоу, особливо фотосесію, коли у професійній студії працювали фахівці – візажисти, перукарі, костюмери, щоб зробити із дітей, які знають, що таке війна не з підручників, справжніх зірок естради.

Саме такими побачили гості 3-го етапу шоу талантів колишніх «їжаків», які за короткий проміжок часу підготували 16 запальних і феєричних виступів. «Загалом ми за рік провели більше 200 майстер-класів з хореографії, вокалу, акторської майстерності для дітей, які приїхали із зони АТО. 60 діток пройшли психологічні тренінги», – розповідає організаторка проекту. І якщо на початку занять на дитячих малюнках можна було побачити чорних птахів, то після занять з фахівцями вони почали малювати яскравих метеликів.

Прихильники проекту сподіваються, що наступного року цю благородну справу продовжуватимуть її засновники вже на постійній основі. Адже відкриття київського творчого центру для цієї категорії дітей і батьків заплановане уже на 18 січня.

Марина ХОВРАХ

Фото www.antiwarshow.com.ua

Сохранить

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *