“Балістичні ракети летіли на Patriot”: полковник ЗСУ розповів, як вдалося збити шість “Кинджалів”

Patriot за якийсь місяць роботи вже знищив понад 80 повітряних цілей.

Полковник Сергій Яременко, який очолює 96-ту зенітну ракетну бригаду повітряного командування “Центр”, розповів, як військовим вдалося збити з Patriot аеробалістичну ракету Х-47 “Кинджал”. Він наголосив, що військові спочатку не зрозуміли, що їм вдалося знищити, проте коли дізналися – не стримували емоцій.

Про це пише armyinform.com.ua.

Він наголосив, що в Київській області і справді потужна система ППО, проте й вона не може дати 100% гарантії того, що ракету вдасться збити. Яременко наголошує, що вони не були впевнені, що американська система ППО здатна знищити ракету “Кинджал”.

“Усі тренування із застосування комплексу Patriot за різними типами балістичних ракет, які є на озброєнні країни-агресора, проводили в режимі імітації. Та навіть під час симуляції повітряної обстановки результати не були 100-відсотковими. Наш підрозділ, перші розрахунки, які навчались менше ніж три місяці, зуміли знищити гіперзвукову ракету Х-47, яку Путін відніс до розряду “аналоговнєт”. Відверто кажучи, я і сам усвідомив, що ми збили саме “Кинджал”, тільки після дослідження уламків аналітиками-експертами”, – пояснив військовий.

Сергій Яременко наголосив, що 16 травня з усіх напрямків на комплекс Patriot летіло аж 16 балістичних ракет. Проте військові не розгубилися та почали збивати цілі.

“Після доповіді “Повітряний простір – чистий, усі цілі знищені” емоцій ніхто не стримував… Уже пізніше ми дізналися, що серед цих цілей було 6 “Кинджалів”. Думаю, такі ж емоції, як у нас, були і в країн-партнерів. Кращої реклами для виробників не вигадаєш, їхній комплекс реалізував себе повною мірою, довів, що здатний знищувати цілі, які росіяни позиціонували неможливими для збиття”, – сказав він.

Загалом Patriot за якийсь місяць роботи вже знищив понад 80 повітряних цілей.

Нагадаємо, вперше українські військові збили російську ракету “Кинджал” 4 травня в небі над Києвом. А в ніч проти 16 травня сили ППО збили шість ракет “Кинджал”.

За інформацією британської розвідки, Путін шокований вразливістю розхвалених ракет “Кинджал”.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *