Трансплантація: донорське серце доставили гвинтокрилом

Вночі медична команда Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова спільно з колегами з Вінницької обласної клінічної лікарні успішно провела трансплантацію серця, врятувавши життя молодої жінки, яка чекала на нове серце вже декілька місяців

Було непросто доправити донорське серце до реципієнта, адже це понад 600 кілометрів, кожна хвилина була важлива, йдеться на Фейсбук-сторінці Національного інституту Амосова.

«Те, що колись було буденністю, в часи війни стало справжнім викликом. Але завдяки злагодженій роботі Центру авіаційного забезпечення Національної поліції України та МВС нам це вдалося – в небо підняли гелікоптер», — розповіли в Міністерстві охорони здоров’я України.

Поки вирішувалися організаційні питання з санітарною авіацією, трансплант-команда Інституту Амосова у супроводі екіпажу Нацполіції вже долала на автомобілі сотні кілометрів до Одещини, аби провести забір органів. Коли це зробили, на майданчик біля лікарні опустився гвинтокрил поліції.

В Інституті Амосова зазначають: «Низький уклін та величезна подяка родині донора, завдяки рішенню яких людина отримала другий шанс на життя. Сьогодні стан пацієнтки стабільний. Попереду – етап реабілітації».

Фото ілюстративне.

Відео про санітарну авіацію, 2021 рік.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *