На знамениту картину Леонардо да Вінчі «Джоконда» у Луврі напав вандал (+відео)

Знаменита «Джоконда» вкотре стала об’єктом напада. Зловмисник, переодягнений у літню жінку, в неділю, 29 травня, приїхав до музею на інвалідному візку, наблизився до роботи да Вінчі, також відомої як «Мона Ліза», і почав вимащувати тортом захисне скло, що закриває картину. Потім розкидав у залі троянди.

Вандала затримала поліція, поки його виводили із зали, пише BFM, він говорив англійською, що «треба думати про Землю». Ймовірно, припускають ЗМІ, йдеться про якусь «акцію захисників природи».

Керівництво Лувру та правоохоронні органи поки що не прокоментували інцидент.

“Мона Ліза” – одна з найвідоміших у світі картин. У 1956 році один із відвідувачів Лувру облив картину кислотою. Того ж року у картину кинули камінь, пошкодивши барвистий шар. Після цього роботу да Вінчі закрили куленепробивним склом. 1974 року, коли «Джоконду» виставляли в Токіо, відвідувачка спробувала забризкати скло, що закриває картину, фарбою з балончика. У 2009 році громадянка Росії кинула на картину да Вінчі чашку, свій вчинок вона пізніше пояснила відмовою в отриманні громадянства Франції, пише “Медуза”.

“Джоконду” навіть викрадали. В 1911 картину вкрав з Лувру італійський художник-декоратор Вінченцо Перуджа. Згодом він заявляв, що хотів повернути роботу італійського художника до Італії. Картину знайшли за два роки.

 

Редакція

Редакція “Українського репортера”