Заповіт королеви Єлизавети II розсекретять через 90 років

Заповіт покійної королеви Великої Британії Єлизавети II запечатають та замкнуть у сейфі щонайменше на 90 років. Така традиція існує в королівській династії з початку 20-го століття, але стало відомо про неї лише минулого року.

Про це пише Reuters.

Практика запечатування заповітів померлих членів королівської сімʼї бере свій початок з 1910 року, коли у віці 40 років помер принц Френсіс Текський. Його заповіт став першим з понад 30 таких документів, які досі зберігають у сейфі в невідомому місці в Лондоні під наглядом судді.

Відповідно до конвенції, після смерті старшого члена королівської сім’ї виконавець заповіту звертається до голови відділу сімейних справ Верховного суду Лондона з проханням скріпити заповіт.

Ці подробиці були невідомі всьому світу, аж доки у квітні 2021 року не помер чоловік королеви Єлизавети, принц Філіп. Тоді рішення про скріплення його заповіту ухвалював суддя Ендрю Макфарлейн. Він вирішив опублікувати своє рішення, щоб дати громадськості зрозуміти, що відбувається і чому.

Суддя розповів про існування сейфа, який містить королівські заповіти. Бувши очільником сімейного відділу Верховного суду, Макфарлейн відповідав за цей сейф, але не знав про вміст запечатаних документів.

Заповіт королеви Єлизавети ІІ зберігатимуть у сейфі разом із заповітом її чоловіка, а також матері Єлизавети I та сестри принцеси Маргарет, які обидві померли у 2002 році.

Нагадаємо, у Букінгемському палаці 8 вересня повідомили про смерть королеви Великої Британії Єлизавети II. Після цього над Букінгемським палацом приспустили прапор Великої Британії, у країні оголосили траур.

Державні похорони королеви відбулися у Вестмінстерському абатстві 19 вересня, о 13:00 за київським часом. Перед цим віддати шану Єлизаветі II можна було у Вестмінстер-Холі протягом чотирьох днів. Представників росії, Білорусі та М’янми на державне поховання не запросили.

Принц Вільям отримує шотландські титули та стає принцом Уельським. Таким чином його дружина Кейт Міддлтон стає принцесою Уельською та ймовірною майбутньою королевою-консортом.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”