У Євросоюзі розробляють процедуру визнання українських водійських прав

У Єврокомісії розглядають запровадження спеціальної процедури для загальноєвропейського визнання українських водійських прав.

Про це повідомляє інформагентство dpa з посиланням на німецький уряд, – пише DW.

“Європейська комісія працює над угодою про дорожній транспорт з Україною, яка серед інших речей передбачає визнання водійських прав та сертифікатів кваліфікації для перевезення товарів”, – зазначили в уряді ФРН.

Федеральний уряд Німеччини та деякі німецькі землі вже обговорюють процедуру з Єврокомісією, пише dpa.

Згідно з чинним законодавством Німеччини, іноземцям з країн, що не є членами ЄС, але проживають у ФРН, дозволяється використовувати свої водійські права протягом шести місяців. Після закінчення цього терміну вони мають обов’язково оформити німецьке посвідчення водія.

Для біженців витрати, пов’язані з отриманням нових прав, можуть виявитися непідйомними, зазначає інформагентство. Визнання українських водійських прав має допомогти українським біженцям та перевізникам продовжувати користуватися українськими правами на тлі російської війни в Україні.

Нагадаємо, за останніми даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), у Європі зареєстровано понад 4,7 мільйона біженців з України. З них 780 тисяч – у Німеччині. Наразі менше половини з них отримали статус тимчасового захисту.

Редакція

Редакція “Українського репортера”