Японія побудує завод на Місяці

Японське космічне агентство планує зайнятися дослідженням Місяця приблизно з середини 2030- х років з використанням води з крижаних відкладень Місяця в якості палива.

Про це повідомляє Еnovosty.

Очікується, що використання створеного на Місяці водного палива скоротить витрати в порівнянні з транспортуванням палива з Землі. Хоча рідкої води на поверхні Місяця не існує, минулі дослідження показують, що в кратері біля південного полюса Місяця може бути лід, який ніколи не піддавався впливу сонячного світла.

Японія планує співпрацювати зі Сполученими Штатами в будівництві орбітальної космічної станції під назвою Gateway в 2020-х роках і будівництві приблизно до 2035 року заводу з виробництва палива на південному полюсі Місяця. Водне паливо, яке вже використовувалося як ракетне паливо, створюється спочатку шляхом розщеплення води на компоненти кисню і водню. Енергія створюється шляхом їх об’єднання.

Передбачається, що паливо буде використовуватися для космічного корабля, здатного перевозити чотирьох астронавтів до шлюзу станції і назад і долати відстань до 1000 кілометрів на Місяці. За оцінками JAXA, 37 тонн води необхідно для поїздки до шлюзу і назад, в той час як 21 тонна потрібно для кожної поїздки на розвідку поверхні. Агентство вважає, що буде дешевше використовувати паливо, створене з місячної води, ніж доставляти воду з Землі. Інші країни, включаючи Індію і Сполучені Штати, мають намір проаналізувати водні ресурси Місяця. Китай, який вже висадив безпілотний космічний корабель на поверхню Місяця, планує в кінці цього року відправити на Місяць зонд для збору зразків ґрунту.

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.