Випробування нової зброї: ядерні боєголовки кружляли навколо земної кулі

Світові медіа пишуть про нову ядерну зброю. Зокрема, є інформація, що Китай випробував дві гіперзвукові орбітальні ядерні бомби, здатні пробити протиракетну оборону. 

Про це повідомляє Daily mail. Однак деякі фахівці стверджують, що це «суперечить законам фізики». Вчені все ще намагаються з’ясувати, на що саме здатне ця «зброя», і заявляють, що вона «кидає виклик законам фізики» і відрізняється від будь-якої технології, розробленій у США.

Пекін визнав одне з випробувань, але заявляє, що насправді запускав у космос «мирний» цивільний корабель. Водночас аналітики вважають, що корабель дійсно може бути оснащений ядерною боєголовкою, яка зможе ухилятися від системи протиракетної оборони.

Спостерігачі вважають, що ця «зброя» є оновленою версією радянської концепції під назвою «Система фракційного орбітального бомбардування» або FOBS. Її було розроблено для ухилення від потужних американських радарів і засобів протиракетної оборони, призначених для збивання традиційних міжконтинентальних балістичних ракет, що летять на низькій навколоземній орбіті.

FOBS працює, виводячи ядерні боєголовки на низьку навколоземну орбіту, дозволяючи їм кружляти навколо земної кулі і маневрувати в польоті, перш ніж вони вразять свої цілі. Це ускладнює виявлення, відстеження і знищення таких боєголовок.

Китай, схоже, оновив концепцію, встановивши ядерну боєголовку на «гіперзвуковому літальному апараті». Ху Сицзінь, редактор державної газети Global Times, сказав, що США повинні бути «раціональними» і прийняти ідею «взаємно гарантованого знищення».

«США повинні відмовитися від божевільної ідеї про те, що вони можуть завдати удару по Китаю і Росії», – написав Ху в Твіттері.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *