Російський шпигун викрав у компанії AstraZeneca формулу вакцини проти Covid-19. Як Москва “створювала” Sputnik V

Новий факт про російське шпигунство: британська контррозвідка вважає, що російський розвідник викрав у компанії AstraZeneca формулу вакцини проти Covid-19, що Росія скопіювала для створення Sputnik V

Британська контррозвідка повідомила уряд – у неї є докази того, що російський шпигун викрав у компанії AstraZeneca формулу вакцини проти Covid-19, яка використовувалася для створення вакцини Sputnik V у Росії, повідомляє у понеділок «The Sun».

За даними журналістів, торік контррозвідка заявила: хакери, які працюють на російську владу, намагалися викрасти у британських, американських та канадських лабораторій формули вакцин проти Covid-19, що тоді розроблялися.

Однак сьогодні агенти контррозвідки впевнені, що російський розвідник фізично вкрав формулу вакцини у AstraZeneca. Газета «Daily Mail» також пише на цю тему, зазначаючи: не зрозуміло, чи шпигун забрав документи, чи флакон готового продукту, що потім контрабандою потрапив до Росії, де його скопіювали.

Британські газети наголошують: технологія вакцини Sputnik V дуже подібна до тієї, що використовується компанією AstraZeneca, і вказують на збіг у часі оголошення того, що Великобританія розпочала тестування на людях і що Росія оголосила про розробку вакцини.

23 квітня 2020 року дослідники з Оксфордського університету оголосили, що розпочинають тестування вакцини, а через тиждень, що науково-дослідна компанія AstraZeneca буде виробляти та розповсюджувати її, якщо випробування будуть успішними. Тим часом у травні Російський інститут епідеміології та мікробіології оголосив, що він винайшов вакцину, а 11 серпня президент Путін оголосив, що Росія першою у світі створила ефективну вакцину проти Covid-19.

Як пише «Daily Mail», це говорить про те, що формула вакцини була вкрадена під час перших випробувань на людях. Продукт AstraZeneca у Великобританії був схвалений для використання 30 грудня.

Фото з газети «Daily Mail»

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *