Помер Папа Римський Франциск

Помер Папа Римський Франциск.

Про це повідомили у Ватикані з посиланням на кардинала Кевіна Фаррелла.

За його словами, Папа помер сьогодні о 7:35 ранку.

«Все його життя було присвячене служінню Господу та Його Церкві. Він вчив нас жити цінностями Євангелія з вірністю, відвагою та вселенською любов’ю, особливо на користь найбідніших та найбільш маргіналізованих. З безмежною вдячністю за його приклад як справжнього учня Господа Ісуса, ми віддаємо душу Папи Франциска безмежній милосердній любові Триєдиного Бога», — сказав кардинал.

Ще нещодавно понтифік переніс важку хворобу, під час якої йому робили переливання крові та вентиляцію легенів. Через критичний стан його лікарі навіть розглядали можливість припинити лікування, щоб дозволити йому піти з життя у спокої.

Лише вчора, 20 квітня,  папа показався на публіці у Великдень.

88-річний понтифік за порадою лікарів не очолив традиційну великодню месу у Ватикані, але з’явився наприкінці заходу з посланням, відомим як “Urbi et Orbi” (“Місту і світу”), яке зачитував від його імені кардинал Анджело Комастрі.

Як зазначає Вікіпедія, Франциска було обрано 266-м Папою Римським 13 березня 2013 року. Взяв тронне ім’я Франциск на честь засновника ордену францисканців Франциска Ассізького. Він був громадянином Аргентини.

Жодного разу Папа Римський не знайшов можливості відвідати Україну, про що свого часу із жалем заявило зовнішньополітичне відомство нашої країни.
Раніше “Український репортер” розповідав: Папа Римський Франциск заявив, що готовий приїхати до України, але лише за умови, що після цього обов’язково відвідає москву.

Про це глава Ватикану сказав в інтерв’ю аргентинському порталу La Nacion.

“Я бажаю поїхати в Київ. Я хочу поїхати в Київ. Але за умови, що поїду в москву. Я відвідаю або обидва міста, або жодного”, – заявив Папа.

Франциск визнав, що наразі відвідати москву він не може, але “це не неможливо”: “Сподіваюсь, що ми зможемо це здійснити. Але ніяких обіцянок немає”.

У 2024 році понтифік зробив заяву щодо закону, який забороняє діяльність в Україні російської православної церкви і релігійних організацій, афілійованих з нею. Він наголошував: «Нехай жодна християнська церква не буде скасована прямо чи опосередковано: Церкви не слід чіпати». Ці слова викликали велике обурення серед українців.

Також глава католицької церкви в інтерв’ю швейцарській телерадіокомпанії RSI вперше використав такі терміни, як “білий прапор” або “переможений” в обговоренні війни в Україні. Зокрема, говорив, що для України було б “мужнім вчинком” підняти “білий прапор” та розпочати переговори з росією за участі міжнародних посередників. Обурення в Україні спричинило і те, що у цьому інтерв’ю Папа назвав воєнного злочинця путіна «освіченою людиною.

А у 2023 році Папа Римський закликав росіян, як нащадків імперії, “крокувати вперед” і подякував їм. В МЗС України висловили жаль у зв’язку з тим, що Папа Римський Франциск поширює російські великодержавні ідеї, якими Кремль виправдовує вбивства українців.

Нагадаємо також, що у червні 2015 року Папа Римський після окупації росією Криму і частини Донбасу прийняв у Ватикані путіна і вручив йому медаль «Ангел миру», яка, за словами Франциска, «має здатність вигравати всі війни і створювати солідарність між націями».

8 лютого 2020 року, у Ватикані відбулась аудієнція Президента України Володимира Зеленського та Першої леді Олени Зеленської з Папою Франциском. Тоді ж Зеленський запросив Папу відвідати Україну. Він подякував Франциску за ініціативу «Папа для України», спрямовану на допомогу українцям, постраждалим від війни на Донбасі. Своєю чергою Папа Франциск назвав Зеленського «президентом миру».

Читайте також: Папа Римський підтримав росію. Глава УГКЦ Блаженніший Святослав очікує від Святого Престолу пояснення

Like

Світлана

Редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

12 − 7 =