Генпрокуратура взялася за суддів Конституційного Суду РФ, які дозволили анексію Криму

Генеральна прокуратура України оголосила про підозру голові та 18 суддям Конституційного Суду Російської Федерації. Їх звинувачують у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 110 Кримінального кодексу України (пособництво в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, на порушення порядку, встановленого Конституцією України, представниками влади, за попередньою змовою групою осіб, які призвели до тяжких наслідків).

“18 березня 2014 року в Москві за участю президента Росії Володимира Путіна та самопроголошених представників так званої «влади Криму» Аксьонова С.В., Константинова В.А., Чалого О.М. було підписано «Договір про прийняття до РФ Республіки Крим і створення у складі РФ нових суб’єктів», який є нікчемним з правової точки зору.

Вже наступного дня, 19 березня 2014 року, судді Конституційного Суду РФ, діючи за попередньою змовою групою із представниками влади та Збройних Сил РФ, як пособники у вчиненні посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, грубо знехтувавши порядком розгляду та вимогами російського законодавства та міжнародних зобов’язань Російської Федерації, одноголосно визнали таким, що начебто відповідає Конституції РФ цей нікчемний «договір» щодо прийняття до складу РФ цього квазіутворення.

Як зізнався в своєму інтерв’ю сам голова КС РФ Зорькін В.Д., «фактично судді виготовили кінцевий документ упродовж двох годин, що є безпрецедентним випадком для вищої юридичної інстанції Росії», а поспіх із прийняттям рішення «диктували події» та «прохання президента»”, – повідомляє у Фейсбуку генпрокурор Юрій Луценко.

Згідно з вимогами статті 8 Федерального конституційного закону РФ «Про порядок прийому до Російської Федерації та утворення у її складі нового суб’єкта» від 17 грудня 2001 року, договір про прийняття нового суб’єкта РФ може бути ратифікованим лише в тому випадку, якщо Конституційний Суд Росії визнає цей договір таким, що відповідає Конституції.

“Таким чином, штучна легітимізація керівництвом Російської Федерації окупації частини території України – Автономної Республіки Крим і міста Севастополь, була б неможливою без незаконного рішення суддів Конституційного Суду РФ.

Тобто, вони сприяли представникам російської влади й армії з метою зміни меж території та державного кордону України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, які призвели до тяжких наслідків у вигляді окупації частини території України та заподіяння матеріальних збитків нашій державі на суму понад 1 трильйон гривень”, – пише Луценко.

І повідомляє, що за допомогою кур’єрської служби міжнародної доставки та електронною поштою повідомлення про підозру, а також повістки про виклик на допит доставлені за місцем роботи підозрюваних – до Конституційного Суду РФ. Цих “служителів Феміди”, які незаконно схвалили приєднання українського Криму до Росії, чекають у Головній військовій прокуратурі 13 і 19 березня.

Якщо російські судді не з’являться без поважних причин, їх оголосять у розшук, а прокуратура проситиме український суд доставити їх до суду й обрати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *