“Дзеркальна” відповідь. Росія масово висилає іноземних дипломатів

Росія висилає дипломатів низки країн, які раніше оголосили про висилку співробітників російських дипломатичних представництв. Загалом Москва оголошує persona non grata майже півтори сотні дипломатів, у тому числі 13 працівників українського посольства. 

30 березня до МЗС РФ в Москві викликали керівників дипмісій Австралії, Албанії, Німеччини, Данії, Ірландії, Іспанії, Італії, Канади, Латвії, Литви, Македонії, Молдови, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Румунії, України, Фінляндії, Франції, Хорватії, Чехії , Швеції, Естонії.

Їм вручили ноти протесту і заявили, що у відповідь на висилку російських дипломатів Москва оголошує персонами нон ґрата відповідну кількість співробітників дипустанов цих країн в РФ.

“З урахуванням того, що в останній момент до перерахованих країн вирішили приєднатися Бельгія, Угорщина, Грузія та Чорногорія, Росія залишає за собою право на відповідні кроки щодо даних держав”, – повідомляє МЗС РФ.

Послу Великої Британії в РФ заявили, що посольство має скоротити кількість своїх співробітників до такої ж кількості російських дипломатів, яким дозволено залишатися в Сполученому Королівстві. На це Лондону дають один місяць.

Ще вчора Москва повідомила заступнику посла США в РФ, що у відповідь на висилку 60 російських дипломатів, з Росії висилають 58 співробітників посольства в Москві і 2 співробітників консульства в Єкатеринбурзі. Вони мають залишити територію країни до 5 квітня.

Таким чином, крім США та Великої Британії, з РФ вишлють:

  • по 4 дипломати: Канади, Франції, Німеччини та Польщі;
  • по 3: Чехії, Литви та Молдови;
  • по 2: Данії, Нідерландів, Італії, Іспанії, Австралії, Албанії;
  • по одному: Латвії, Естонії, Фінляндії, Норвегії, Румунії, Хорватії, Швеції, Македонії, Угорщини, Ірландії, Бельгії, Чорногорії і Грузії;
  • 13 – України.

 

 

 

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *