Є рік, щоб придбати дешевий електромобіль. ВР підтримала пільги на ввезення екологічних автівок

Операції із ввезення електромобілів в Україну звільнюються від сплати ПДВ та акцизу до 1 січня 2019 року. Це передбачає законопроект №6776-д, який вносить зміни до Податкового кодексу, проголосований Верховною Радою.

На цей документ очікувала непроста доля. Двома поправками – 183 і 201, внесеними Олегом Ляшком, передбачалося, що податок на додану вартість та акциз на ввезення на територію України електромобілів скасовується з 1 січня 2018 року і до початку 2023 року.

Ці правки підтримав прем’єр-міністр Володимир Гройсман і зрештою проголосувала Верховна Рада. Однак в уже проголосований документ несподівано внесли поправки. Нардепи скоротили період пільгового ввезення електромобілів – з 1 січня 2018 року до 1 січня 2019.

У будь-якому випадку українці зможуть купити електромобіль дешевше, ніж зараз. Зі скасуванням ПДВ вони подешевшають на 20%, крім того, не доведеться платити акциз у розмірі 109 євро.

Раніше при ввезені електромобілів потрібно було платити ще й мито у розмірі 8% від вартості авто. Його прибрали ще в 2015 році.

З 1 січня Україна знижує мита на авто з Євросоюзу. Чи стануть іномарки доступнішими

Like

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *