Зима скоротиться на місяць: синоптик приголомшила зміною клімату в Україні

В Україні спостерігаються швидкі темпи потепління і через це до кінця сторіччя зима скоротиться на місяць. Про це розповіла експерт з метеорології і кліматології Віра Балабух в інтерв’ю Укрінформу.

За її словами, до кінця століття середня температура в Україні виросте на 3,2 градуса, що в свою чергу збільшить кількість теплих днів на цілий місяць. Якщо за рік відбувається підвищення середньої температури повітря на 0,1 градуса, то це подовжує тривалість теплого періоду на один день.

Тому очікується, що при стабільному підвищенні температури через 100 років холодний період скоротиться на 32 дні. Крім того, зима не буде такою холодною, як була раніше.

Якщо середня температура буде також збільшуватися в полярних широтах і за рік підніметься на 8 градусів, то можна очікувати, що теплий період виросте на 80 днів. При цьому через кліматичні зміни може також істотно збільшиться сприятливий період для засмаги.

Якщо зростання середньої температури за рік продовжить збільшуватися, то через 30 років теплий період в Україні виросте на 2-3 тижні в порівнянні з сьогоднішніми днями.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *