“Вечірній квартал” із хором Верьовки висміяли підпал будинку Гонтаревої і опинилися в центрі скандалу

Скандал: у новому випуску шоу “Вечірній квартал” студії “Квартал 95” комік Євген Кошовий та жіноча частина Національного хору імені Верьовки висміяли підпал будинку екс-глави НБУ Валерії Гонтаревої в пісні-пародії “Горіла хата”.

Під музику української народної пісні “Горіла сосна, палала” Кошовий та хор Верьовки співають, зокрема: “Горіла хата, палала, в Лондоні жінка плакала… Хата горить в Гореничах, а в Лондоні Валерія думає на Велерича… Люди вогонь побачили, допомагати почали, відра схопили, прибігли, в вогонь соляру плескали”.

“У пісні цій мораль проста: хата згоріла від стида”, – завершили пісню виконавці.

Виступ кварталівців одразу ж викликав шквал емоцій. Пікантність ситуації додає те, що хор імені Верьовки є Національним і держава виплачує зарплату його співакам і частково фінансує утримання приміщення творчої бази колективу.

Генеральний директор Національного хору імені Г. Верьовки Зеновій Корінець у коментарі “Українській правді” заявив, що рішення співати з “Кварталом 95” про підпал будинку Гонтаревої приймав сам, і що йому за це соромно.

“Це неправильне рішення моє було. Не колективу, бо колектив не дуже хотів брати участь у цьому заході”.

Вони (хор, – ред.) там співали кілька пісень. “Несе Галя воду”, інше. Нам запропонували цю пісню зробити з Євгенієм Кошовим. У нас точилася розмова така, бо я сам відчував, що це непристойний тест стосовно Валерії Олексіївни. Але нам сказали: “Ну, бачте, ми тут і Коломойського стібаємо, і президента, і депутатів, і наших депутатів. Ми це все робимо 20 років, сміємося (над чиновниками, – ред.), і тут нічого такого немає. Цю тему обговорюють”. Мені неприємно, звичайно, це було. Неправильне рішення. Але це вже сталося. Я вибачаюся перед Валерією Гонтаревою”.

За словами Корінця, хор такими виступами заробляє. Зокрема, “95 квартал” оплатив два виступи хору у палаці “Україна”. І це (можливість заробити кошти для хору, – ред.) також певною мірою вплинуло на прийняття рішення співати і про підпал будинку Гонтаревої.

“Мене коректно поросили. Якщо ви розумієте, про що я. Не тиснули, але казали: “Чого ви переживаєте?”, переконували”.

Корінець каже, що хор співпрацював з “Кварталом 95” не вперше. Він також вважає, що “нічого антиукраїнського і антидержавного” в останньому виступі не було, але було “неприємне щодо людини, за що ще раз вибачаюся”.

Міністр культури Володимир Бородянський на своїй сторінці в Фейсбуку кинувся вибачатися перед Гонтарєвою: “Вибачте, Валерія Олексіївна, мені соромно за Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки”.

Ірина Геращенко, нардеп від “Європейської солідарності” заявила, що депутати готують листа на ім’я спікера Дмитра Разумкова з тим, щоб хор імені Верьовки не виконував гімн на відкритті й закритті сесій Верховної Ради.

Народний депутат, лідер партії “Голос” та соліст гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук вважає негідним номер студії “Квартал 95” щодо підпалу будинку екс-голови Національного банку Валерії Гонтаревої.

“Історія з кварталом і хором – дно. Крапка”, – написав він у Твітері і Фейсбуку.

Речник екс-президента Петра Порошенка Святослав Цеголко написав: “Зважаючи на те, що всі сценарії Кварталу досі вичитує сам Зеленський, чи я правильно розумію, що ця гидка пісенька – це і є позиція президента щодо спалення будинку Валерії Гонтаревої?”.

А олігарх Ігор Коломойський похвалив номер студії “Квартал 95”, водночас запевнив, що не має до нього стосунку. Про це він сказав у коментарі проекту Радіо Свобода “Ньюзрум”.

Коломойський зазначив, що не бачив номер, але після запитань видання пообіцяв подивитися. Зрештою, він сказав: “Браво!” і додав, що номер йому “дуже сподобався”.

“З приводу того (сподобалось, – ред.), що “згоріла від сорому”, – зазначив він.

Олігарх також додав, що ще більше йому сподобалася фраза “Валерія думає на Валерича”.

Коломойський такі жарти не вважає насміханням над людським горем.

“Так не останнє ж майно згоріло. Що тільки в неї хата згоріла? А скільки на Донбасі хат згоріло?” – зазначив він.

Він також запевняє, що не замовляв даний номер до дня народження Гонтаревої.

За словами Коломойського, з вересня минулого року він не підтримує зв’язок з “Кварталом” і на політику жартів не впливає.

Сама Гонтарева у коментарі проекту Радіо Свобода “Ньюзрум”, коментуючи відео, заявила: “Це сором! Насміхатися над людським горем – це неможливо уявити у цивілізованому суспільстві!”.

Вона додала, що про номер дізналася від друзів.

“Щодо цинізму “95-го Кварталу” сумнівів давно нема. Але участь у цьому народного хору, це вже сором для всієї країни”, – сказала вона.

Нагадаємо, що Валерія Гонтарева очолювала Нацбанк у 2016 році під час націоналізації ПриватБанку, яким володів Ігор Коломойський.  Сьогодні вона проживає у Великобританії.

27 серпня Печерський райсуд Києва дав Держбюро розслідувань дозвіл на силовий привід Гонтаревої на допит у справі про ймовірні зловживання службовим становищем членами правління Нацбанку.
30 серпня екс-главу НБУ у центрі Лондона збив автомобіль. Гонтарева заявляла, що Коломойський погрожує їй, бо вона є його “головним ворогом”. Вночі, 5 вересня підпалили автомобіль, зареєстрований на невістку екс-голови НБУ, яку також звуть Валерія Гонтарева.

12 вересня Державне бюро розслідувань провело обшуки у київській квартирі, де прописана екс-голова НБУ. 17 вересня у Гореничах під Києвом згорів дотла дім Гонтаревих.

Відео виступу на сторінці студії “Квартал 95” в Youtube

Світлана

Редактор “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.