В Україні оцифровано лише чотири відсотки паперових пенсійних справ

В Україні станом на 8 травня цього року оцифровано 450 тисяч паперових пенсійних справ, що становить 4% від загальної кількості. Про це у відповідь на запит журналіста УНН повідомили у департаменті інформаційних систем та електронних реєстрів Пенсійного фонду України.

“Роботу з оцифрування архіву пенсійних справ розпочато в усіх головних управліннях Пенсійного фонду України і станом на 8 травня 2020 року оцифровано 450 тис. паперових пенсійних справ, що становить 4%. Роботи з оцифрування архіву пенсійних справ планується завершити до 2024 року“, – йдеться у відповіді на запит.

Також Пенсійний фонд нагадує, що впроваджено електронний сервіс — мобільний додаток “Пенсійний фонд”, завдяки чому реалізовано доступ до електронних сервісів Пенсійного фонду України у зручному форматі з мобільних пристроїв (смартфонів та планшетів).

“За допомогою мобільного додатку громадяни мають можливість подавати документи для призначення або перерахунку пенсії, отримати доступ до електронної пенсійної справи; перегляд та отримання відомостей про виплачену заробітну плату, сплачені на користь особи страхові внески, набутий страховий стаж. Версії мобільного додатку для пристроїв з операційними системами Android та IOS розміщені в Goоgle Play та AppStore, відповідно”, – зазначається у відповіді.

Окрім того, повідомляється, що на сьогодні надання Пенсійним фондом України послуг в електронній формі включає:

доступ до розміщеної на веб-порталі інформації;
доступ для користувача електронної послуги до інформації про стан відомостей про застраховану особу, пенсійних виплат, стан відомостей реєстру застрахованих осіб Державного реєстру, стан взаєморозрахунків за зобов’язаннями платника;
замовлення та отримання в електронному вигляді довідок та/або витягу з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру з використанням перевірочних кодів (для користувачів, які зареєстровані на веб-порталі та ідентифіковані за допомогою електронного цифрового підпису);
замовлення послуги інформування за допомогою СМС-повідомлення;
взаємодію користувача електронної послуги з органами Пенсійного фонду.
Нагадаємо, Пенсійний фонд України почав масштабне переведення діючих пенсійних справ в електронний формат.

 

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *