Усередині алмаза вчені знайшли новий вид льоду

Незвична знахідка американських вчених. Вони виявили новий тип води, відомий як лід-VII, всередині алмазів, що утворилися в земній корі.

Цей тип льоду приблизно в 1,5 раза щільніший за той, до якого ми звикли.

Як випливає з назви, існує кілька типів льоду, оскільки лід під впливом високого тиску перебудовується в нові структури. Зокрема, лід-VII має кубічну структуру, тоді як молекули води звичайного льоду збудовані у формі шестикутників. Отримати лід-VII до цього вдавалося лише в лабораторних умовах, оскільки для його утворенн потрібен дуже великий тиск – пише “Новое время”.

Зазвичай лід подібного типу зустрічається на крижаних супутниках Юпітера або Сатурна. Необхідний тиск для створення льоду-VII можна знайти і на Землі, але наша планета в основному занадто тепла, щоб сформувати такий лід, не кажучи вже про те, щоб він залишався в стані стабільності.

Американські вчені вивчали алмази, які утворилися на глибині 410-660 кілометрів і поступово піднялися на поверхню Землі. В ході формування дорогоцінних каменів вони можуть включати в себе частинки з навколишнього середовища, в тому числі воду, а завдяки природній твердості алмазів, ці вкраплення залишаються потім цілісними.

“Зазвичай коли мінерали з подібних глибин виходять на поверхню, вони нестабільні. Але якщо алмаз піднято досить швидко, він не зміниться”, – сказав в інтерв’ю фахівець з мінералів Джордж Россман з університету штату Невада.

Like

Редакція

Редакція “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *