Україна заборонить російські ліки. Голова МОЗу переконує – люди цього не відчують

Україна не закуповує медпрепаратів з Росії і має зовсім відмовитися від них, запровадивши санкції. Про це заявила міністр охорони здоров’я Уляна Супрун.

На питання, скільки медпрепаратів Україна закуповує в Росії, вона відповіла: “Державних закупівель – 0%”.

“Всі наші держзакупівлі проходять міжнародні організації. По-перше, вони потребують відповідності кваліфікації ВООЗ, а більшість російських ліків не кваліфіковані. По-друге, російські виробники самі не виходять на відкриті тендери. Скільки їхніх ліків ще зареєстровано в Україні? Багато. Але я не дозволю перереєстрацію чи нову реєстрацію ліків, які вироблені чи запаковані і привезені з Росії”, – сказала Супрун.

Міністерство охорони здоров’я планує добитися запровадження санкцій на ліки, вироблені в Росії.

“Зараз ми подаємо зміни в указ президента, щоб ліки і медичні вироби, вироблені в Росії, потрапили під санкції. Щоб ті ліки, які досі можна закупати – заборонити. Це політичне рішення міністерства. Чекаємо рішення від президента й уряду”, – заявила міністр.

За її словами, припинення імпорту в Україну ліків та лікарських засобів російського виробництва не зашкодить українським пацієнтам.

“Ми зробили аналіз. Дуже мало ліків або медичних виробів, які виробляються тільки в Росії, єдині наявні в Україні на ринку”, – сказала Супрун.

За її словами, зараз Державний експертний центр не має можливості проводити перевірку виробничих потужностей російських фармвиробників, відповідно не може гарантувати якість медикаментів.

“Є дуже багато запитань до російських ліків, російських медвиробів, до їх якості та реєстрації”, – зауважила міністр.

Раніше повідомлялося, що в.о. міністра охорони здоров’я ініціює заборону російських ліків та медичних виробів в Україні.

Рост

Журналіст “Українського репортера”


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.